אנשים מפורסמים לא אוהבים לחשוף את החולשות שלהם, אך מדי פעם הם מנסים לרתום את הכוח והחשיפה שלהם כדי לסייע לאנשים שעוברים דברים קשים, שהם נאלצו להתמודד איתם בעבר. אחת מהן היא כוכבת הילדים שירה לוי, שאיבדה את אביה בצעירותה, כשזה שם קץ לחייו. אחרי שנים של הדחקה וכאב, חוברת לוי בשיר חדש לאנשים שסבלו מאובדן דומה.

"זה היה בבוקר כשהייתי אמורה ללכת ללימודים. אמא שלי העירה אותנו ואמרה 'אני רצה לבית החולים, אבא נפל'. לא חשבתי שזה משהו כל כך רציני, חשבתי שהוא שבר את הרגל או משהו. פתאום אחרי שעה דפקו לי בדלת משטרה", סיפרה לוי, "הוא היה מורדם ומונשם במשך יומיים. לאחר מכן, נכנסו לעובדת סוציאלית שפשוט אמרה לנו בצורה ישירה – 'אבא שלך התאבד, הוא קפץ מקומה שישית ורוב הסיכויים שהוא לא יחיה'".

לוי, שכיכבה בשנים האחרונות בלא מעט תפקידים בטלוויזיה וכן בפסטיגל אמרה: "כיום כשאני מסתכלת על זה בדיעבד זה היה נכון מה שהיא עשתה. היא לא ניסתה לעגל פינות או לסובב את זה".

שירה הייתה בת 15 כשאביה, שהתמודד עם מאניה דיפרסיה, שם קץ לחייו. לצד העצב העמוק, היא בעיקר זוכרת את הבושה, "התגובה הראשונה שלי הייתה 'מי ירצה להיות חבר של ילדה שאבא שלה יתאבד? אולי זה יעבור בגנים?' כעסתי בטירוף, זה היה נראה לי המעשה הכי אגואיסטי בעולם. אחרי שעבר זמן והייתי בטיפולים, הבנתי מה זה אומר".

כיום, הכוכבת כבר לא רוצה להסתיר ולא מתביישת אלא בדיוק ההפך, היא מרגישה תחושת שליחות. "בפעם הראשונה שדיברתי על זה אז האינסטגרם שלי היה מוצף בהודעות של אנשים שמזדהים וכאלה שסיפרו לי שהם עברו דברים דומים. החלטתי לקחת את זה קדימה כי הבנתי שכשאני מדברת ומספרת, זה מחזק אנשים אחרים".

את השיר "אפילו לדקה", כתבה והקדישה לאביה. בקליפ היא מוקפת במשפחות שאיבדו את יקריהם. אחת מהמשתתפות היא שרונה מרלין, כוכבת חתונה ממבט ראשון, שאביה התאבד לפני כארבע שנים. "נורא התביישתי בזה, יש בזה משהו נורא משפיל", סיפרה והוסיפה, "אני לא ממעיטה בשום ערך של אובדן, אבל זה התמודדות שהיא שונה. ההזדהות והקרבה לעוד אנשים פשוט מרגשת".

השיר של לוי נולד בשיתוף פעולה עם עמותת "בשביל החיים", התומכת במשפחות שיקיריהם התאבדו. לימור מזרחי, שבנה, דודאל שם קץ לחייו בגיל 15 בלבד כתוצאה מבריונות ברשת, הצטלמה גם כן לקליפ ולא הסתירה את הערכתה לשירה: "אני חייבת להגיד לך – התפרקתי פה. המילים, זה משהו שכל אחד מרגיש. שמעתי את השיר פעם אחת ואני יודעת את כל המילים בעל פה. ברור לי שדודאל היה פה עכשיו". 

במהלך הצילומים, כולם מתקשים לעצור את הדמעות, ובעיקר מתכוונים למנוע את המקרה הבא: "כשאני התחלתי את הדרך הוא עד היה בחיים", סיפרה לוי, "הוא תמיד תמך בי ותמיד היה הראשון להגיע להופעות והראשון לקחת אותי לאודישנים. היום אני באמת מרגישה שהוא תמיד איתי בכל אודישן ובכל מופע".

אובדנות היא תופעה הניתנת למניעה. במקרה שאדם בסביבתכם נמצא במשבר ועלול להיות אובדני, אל תהססו - דברו איתו, עודדו אותו לפנות לעזרה מקצועית והדגישו את חשיבות פנייה זו.
נסו לסייע לו לפנות לאנשי מקצוע בקהילה או לגורמי תמיכה ארציים: