הסרט החדש "ימים נוראים" הגיע לפסטיבל טורונטו. הסרט, שמועמד לעשרה פרסי אופיר חוזר אל הפצע שנפתח פה כל פעם מחדש ומציג את המהלכים שהובילו לרצח רבין מנקודת המבט של הרוצח יגאל עמיר, חבריו ומשפחתו.

המתח הגדול של אותה תקופה לא מורגש בתוך החיוכים על השטיח הגדול בפסטיבל טורונטו. יוצרי הסרט, הבמאי ירון זילברמן ("הכוח לשחות") והתסריטאי רון לשם ("תא גורדין", הספר "אם יש גן עדן"), הגיעו עם הסרט לפסטיבל וזכו לחיבוקחם ממבקרי הקולנוע בפסטיבל, שפרסמו ביקורות משבחות. בין השאר ציינו המבקרים את צילומי הארכיון ששולבו בסרט, ביניהן צילומי נאום המרפסת של בנימין נתניהו, שאז הואשם כמי שבחסותו התנהלה ההסתה שהובילה לרצח.

דליה רבין, שהגיעה גם היא לפסטיבל , יודעת כי סביר שבאקלים החברתי הנוכחי בישראל, גם הסרט עלול להפוך לויכוח הפוליטי. "הסרט הזה הוא לא מטעם ולא מוסת על ידי הצער והכאב של הקורבן. זה סרט שבא מאנשים שרואים את האירוע בצורה מאוד נכונה ואובייקטיבית. זאת החשיבות שלו".

רבין סיפרה על חווית הצפייה אומרה: "בפעם הראשונה זה היה מאוד קשה. בסוף הסרט פרצתי בבכי כמו שלא קורה לי הרבה. אלה סיפורים שאנחנו מכירים מהחיים. זה עוד יצור שמראה את קווי האופי שלו כבן אדם נורמטיבי ורציונאלי שבחר ברצח כבחירה מודעת ומראה כי לא מדובר בתפוח רקוב או עשב שוטה. לכן נתתי את ברכתי לסרט הזה".

בעוד שלושה שבועות הסרט יגיע לאקרנים בישראל,שתהיה נתונה בסערת הניסיונות להקים ממשלה חדשה. אולי דווקא הסרט הוא זה שיעזור לאחות קצת את הפצעים.