גם אנחנו לא צפינו את זה: תוך כדי מאבק הירואי במחלה קשה ורגע לפני הופעת הקאמבק המדוברת שלה בהיכל התרבות, אחת הדמויות הראשיות ב"היורשת", אגדת הזמר הים תיכוני זוהרה בדש, התמוטטה מאחורי הקלעים ומתה.

הסצינה הדרמטית הזאת בסוף הפרק השמיני של הסדרה השאירה את אוולין הגואל, מי שמגלמת את זוהרה - המומה. "זה התפקיד הראשון שבו ממיתים אותי", הודתה אוולין והוסיפה: "עמוס לביא ז"ל, שהיה אחת האהבות הגדולות שלי, אמר - 'אם כבר למות, אז למות על הבמה'. אז כן, אני חושבת שחלומו של כל אמן זה לגמור שם".

נפרדים מזוהרה בדש (צילום: מתוך "היורשת", קשת 12)
נפרדים מזוהרה בדש | צילום: מתוך "היורשת", קשת 12

הדמות הכל כך עוצמתית שהגואל נפרדה ממנה אמש (שלישי), מאלצת אותה להיפרד גם מהבלונד - ואולי לבלונד היא דווקא שמחה להגיד שלום. "זה נורא מה שעשו לי שם, אבל זרמתי איתם. אני עוד אתחשבן איתם", צחקה אוולין, "זה לא רק בלונדינית, זה גם לא מאופרת. אבל זאת הדמות, אוולין הגואל בלונדינית זה שיא השיאים. אני חייבת לציין שהפאה הזאת היא אחת הפאות המאוד יקרות, שעלתה משהו כמו 12 אלף שקל. אני סוגדת לנשים ששמות פאות, אני חושבת שזה כל כך קשה".

אין חשש שפתאום נתחיל לראות אותך בלונדינית גם בטבעי שלך.
"בלונדינית זה אופי, אני לא חושבת שיש לי את האופי של בלונדינית. יש לי אופי של ברברית ממרוקו, של מדבר. אני לא בקרירות הזאת, מצטערת". 

אוולין הגואל ב"היורשת" (צילום: מתוך "היורשת", קשת 12)
צילום: מתוך "היורשת", קשת 12

עבור אוולין, זוהרה בדש מייצגת את ההתמודדות של נשים בעולם הזמר המזרחי, והשיח על הנושא בוער בה ומעסיק אותה: "אני חושבת שזה אחד התפקידים שהביאו לי כל כך הרבה אהבה, ומגיע לה", סיפרה הגואל, "מגיעה לה האהבה הזאת. אני אומרת את זה ויש לי דמעות בעיניים. ריימונד אבקסיס היא זמרת נפלאה ובמרוקו נפרשים בפניה שטיחים, ואני יודעת שגם פה מאוד אוהבים ומעריכים אבל יש פער עצום, זה משקל אחר ואין את אותו המקום. מגיעה אהבה לזמרות האלה שנשכחו". 

הקשר של הגואל לעולם המוזיקה מגיע גם מזווית אחרת וקרובה יותר ללבה - בתה אלה לביא שמתמודדת ב"הכוכב הבא" ומרגשת אותה במיוחד. החיוך של אוולין כשהיא מדברת על בתה אומר הכל: "אלה היא יוצרת מטורפת, ולא בגלל שהיא הבת שלי. גם אם לא הייתי אובייקטיבית, אז 'רימון' אובייקטיבים כי זה בית ספר והיא התקבלה לשם בגיל 16. היא עוד תגלה את השורשים שלה ואת הדרך".