ההדחה החמישית של הזמר במסכה שוב הצליחה להפתיע את חברי הפאנל המבולבלים, אחרי שאמש (שלישי) השור הוריד את המסכה וגילה להם שזה לא אחר מאשר הישראלי הראשון שזכה באירוויזיון, יזהר כהן. גם אחרי שחשף את פניו וביצע שוב את "Stitches" של שון מנדס, חבר הפאנל צדי צרפתי לא האמין שהוא זה שהסתתר מתחת למסכה, ואפילו ציין שהוא לא היה מזהה את הקול שלו גם בלעדיה. 

"קיבלתי 'זץ' כשהדיחו אותי", סיפר יזהר בשיחת וידאו מיד לאחר ההדחה, "אבל עכשיו זה נחמד. היו לי הרבה שירים בקנה, פיצוצים, אבל זו גם הקלה מפני שזו הייתה תוכנית קשה. עשיתי הכל בחיי, אבל כזאת תוכנית מבחינה מבצעית, לנו לאומנים, וואו וואו. כשהורדתי את הראש הענק הזה זה היה שחרור ונשמתי אוויר".

כמה שקרים מצאת את עצמך מספר בתקופה האחרונה?
"וואו, הבעיה הכי גדולה הייתה הבת שלי. בשנייה הראשונה היא הבינה שזה אני, והייתי צריך להכחיש. אחרי זה האחיינים שלי, המשפחה, כל החברים שלי, כולם נעלבו כי לא יכולתי לענות להם, אז חמקתי מהם. כל אחד חשב שהוא היחידי שמזהה אותי. אני מתנצל בפני כולם כי הייתי חתום על חוזה".

גם ליזהר חיכתה הפתעה, ועל קו הטלפון עלתה אחותו, ורדינה כהן. לפי ורדינה, כל המשפחה זיהתה אותו מיד: "מהמילה הראשונה בעלי ישר אמר 'הנה יזהר', ובמילה השנייה כולנו אמרנו 'נכון'", סיפרה ורדינה, "ישר הבן שלי התקשר ליזהר ויזהר עשה את עצמו מתעורר משינה, 'מה אתם רוצים ממני, אני לא רואה את התוכנית, אני ישן'. ממש שחקן הוליווד. ידענו בוודאות שזה אתה, אנחנו מכירים את הניואנסים. הקולות של כולם מעוותים, זה לא הקול שאתה מכיר מהבמה וההקלטות, אבל הניואנסים הקטנים.. זו משפחה, זה אח שלי, והדוד שלהם. לא היה לנו ספק בכלל".

ולמרות שחלק מחברי הפאנל אמרו עליו שהוא לא זמר מקצועי, כהן לא בחר להיעלב: "לא נעלבתי מכלום, כי עשיתי הכל בכדי שהם לא יזהו אותי: שיניתי את ההליכה שלי, את העמידה ואת הקול. כל דבר עשיתי בצורה שפה לא יזהו אותי, והצלחתי בזה. הפכו אותי לדוגמן, לזמר של הדור החדש, זה היה די מחמיא אבל בסופו של דבר אף אחד לא הצליח לעלות עליי".

"אני התפלאתי על צדי, כי צדי מכיר אותנו ואת המשפחה בפני פנים", אמרה ורדינה, ויזהר הודה: "פחדתי מאוד מצדי, כי צדי מכיר אותי מאז שאני ילדון. עבדתי איתו לאורך המון שנים והוא בכלל לא חשב שזה זמר, זה היה שיא השיאים". 

המודח הרביעי בביצוע ללא המסכה  (צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12)
אפילו צדי צרפתי לא זיהה אותו | צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12