לצאת מהארון זהו אירוע לא פשוט עבור אף אדם, וכשאתה כוכב כמו הראל סקעת, עברי לידר, דניאל מורשת ועוד רבים וטובים – התהליך הופך ליותר מורכב, כשמדינה שלמה שותפה לתהליך. ומה לגבי ההורים? האימהות של המפורסמים התגייסו לצילומי הסברה ותמיכה של ארגון "תהל"ה", המלווה הורים ומשפחות של בני הקהילה, וסיפרו על אותו רגע שנחרט להן בזיכרון לעד.

אימו של הראל סקעת, אהובה, התייצבה מול המצלמה כדי לעודד הורים וילדיהם שמרגישים כלואים בזהות לא שלהם: "הרגשתי שמשהו קורה, וחיכיתי שזה יבוא ממנו. בגלל הפרסום של הראל, היו הרבה דיבורים וידענו שהרגע יגיע". לצילומים הגיעו עוד אימהות של ילדים מפורסמים וגאים, בניהן דליה, אימו של עברי לידר ורבקה, אימו של נדב בורנשטיין.

"בראיון הראשון שנתתי, הייתי כתב התרבות של ערוץ 10 ודיברתי על כפיר, בן זוגי. יידעתי את אמא שלי לפני שאני הולך לדבר על זה בראיון", סיפר נדב. אצל אימו, הסיפור הוא הפוך – היא זו שיזמה את השיחה הקשה, אחרי לילות שלא הצליחה להרדם: "חיכיתי לו בחמש בבוקר על הספה. הוא היה מופתע לראות אותי וזה היה רגע טראומתי", היא סיפרה והרחיבה על התחושות הלא קלות שהיו בתחילת הדרך: "קיבלתי את זה קשה. כמה שנים לא יכולתי לספר לחברים וחברות שלי. לפני 13 שנים זה היה נחשב סטיגמה, לקוי".

מסע הפונדקאות להורים חד-מיניים הוא ארוך ומפרך לעיתים, וגורם להורים רבים לדאוג בהקשר להתפתחות המשפחה בחיי ילדיהם. כוכב הילדים דניאל מורשת יצא מהארון ביולי האחרון, ואימו שושי היא המצטרפת הטרייה למעגל האימהות: "הוא אמר לי, אמא, מעכשיו אני שם כסף על פונדקאות. ילד בן 15 הבין שהדרך היא ארוכה, והבטיח לי שאהיה סבתא", אמרה בהתרגשות.

>> רוצים להישאר מעודכנים? כל הסקופים הכי חמים מחכים לכם בפייסבוק שלנו 

עוד ב"ערב טוב עם גיא פינס":

"ערב טוב עם גיא פינס": ראשון-חמישי ב-18:50, קשת, ערוץ 12.