את תחושת הניצחון, האלוף האולימפי אלכס שטילוב מכיר היטב. במהלך הקריירה המפוארת שלו, הוא קטף לא מעט מדליות וגביעים, אבל (אמש) גביע חדש ונוצץ במיוחד נוסף למדף התלוי על הקיר. "אין לי בעיה להביא את הגביע לנינה", אמר שטילוב בשיחה עם כתב מערכת גיא פינס, אסף גולן רגע אחרי הזכייה המרגשת ב"רוקדים עם כוכבים" והוסיף על הפרטנרית לרחבה, נינה סולוביוב: "היא עשתה עבודה מדהימה".

הניצחון אמש הביא איתו הרבה כבוד לשטילוב וסולוביוב, אך יחד עם זאת הוא לא הביא איתו פרס כספי. עם זאת, נראה שהוא כבר מצא דרך למנף את הזכייה. "האמת שאני לא אתנגד לקמפיינים", אמר שטילוב שכבר מוכן לככב על שלטי החוצות הממוקמים על איילון.

מי שהגיעו למקום השלישי, היו מעיין אדם וארטיום ליאסקובסקי, שעשו בתוכנית מסע מרשים. אדם, שעבדה ללא הרף בחדר החזרות, המציאה את עצמה כרקדנית לכל דבר ועניין. "אפשר להתאכזב מלא להגיע למקום הראשון, זה מאוד משנה על מה אתה מסתכל", הסבירה אדם, "אבל בסוף הרושם והאימפקט שאתה משאיר שזה מה שנותן לך תחושת משמעות, כן משנה".

במהלך השיחה הפתוחה, על צווארה של אדם תלויה מדליה בוהקת, שלמרבה ההפתעה לא הגיעה מצוות התוכנית. "עמית, הבת של יובל הבן זוג שלי הביאה לי את זה", סיפרה אדם, "הם חשבו מראש שיהיה משהו לתת לי אם לא אקבל את הגביע. זה מרחיב את הלב בגדול של פתח תקווה".

כזכור, אדם נפצעה במהלך החזרות לריקוד הגמר שלה, ולרגע היה נדמה כי היא לא תוכל לעלות על הרחבה בפעם האחרונה. "כל הגב כרגע מורדם", סיפרה אדם שהעניקה ביצוע מהסרטים למרות הפציעה, "אם תבעט בי אני לא ארגיש. אתמול בלילה הייתי בהיסטריה, הייתי ממש בהתקף של חרדה ובכי, איבדתי את זה – ואז הגיעה עירית שאמרה לי 'הקמתי את כל איכילוב על הרגליים, את תרקדי מחר".

אלכס שטילוב המנצח של "רוקדים עם כוכבים" (צילום: ערב טוב עם גיא פינס, קשת12)
"הרושם שאתה משאיר משנה" | צילום: ערב טוב עם גיא פינס, קשת12

שואלים מי זו עירית? מסתבר כי מדובר באישה שנמצאת שם כשמפלס האדרנלין יורד ומתחילים לחוש את כאבי הפציעה. הכירו את עירית סמילנסקי, פיזיותרפיסטית עם התמחות בפציעות ספורט, שליוותה בין היתר את המשלחת הישראלית לאולימפיאדת בייג'ינג. סמילנסקי, צוותה להפקה האינטנסיבית כדי לטפל בכוכבים שסבלו מלא מעט פציעות.

מי מסיים את העונה הזו הכי שבור?
"אני לא אגיד את זה, סודיות רפואית בשבילי זה מעל הכל אני אפילו לא אספר למתחרה על מתחרה".

הם שואלים?
"אני רגילה לעבוד בספורט, זה נורא מעניין מה קורה למתחרה. אבל המחויבות היא לנצח נצחים, פציעה שאני יודעת עליה לא תצא ממני לעולם".

אלכס, אני חושב שאתה היחיד שסיים את העונה בלי פציעה משמעותית.
"היו לי פציעות, פשוט לא דיברתי עליהן. האמת שיש לי דלקות במרפקים מכל ההנפות".

במהלך הגמר המרהיב, עלו על הרחבה גם השופטות אנה ארונוב ורונה לי שמעון, שחרכו את הבמה מקצה לקצה בביצוע סולו מרעיד. עם זאת, מסתבר כי בדרך לאותו ביצוע רונה לי נתקלה במהמורה לא קטנה. "קמתי בחמש וחצי בבוקר, כי היו לי חזרות ופיזיותרפיה על הבוקר".

גם את היית כמעט פצועה היום והיית צריכה לוותר על הריקוד?
"כן, אבל זה עבר בשלום וזה מה שהכי חשוב".

לוסי איוב, שכיהנה כמנחה של התוכנית הנוצצת, סיפרה כי זה לא היה כל כך קל להשקיף על הריקודים מהצד. "דגדג לי לאורך כל העונה. אולי יהיה נאמבר של המנחה ב'רוקדים עם כוכבים' 2025. אני זורקת רעיונות באוויר – אולי מישהו יתפוס אותם".