בצילומי הגמר הגדול של "נינג'ה ישראל" (מוצאי שבת, אחרי החדשות בקשת 12), אסי עזר התבקש לעלות 150 מדרגות שמתנשאות לגובה בניין בן שבע קומות. "לרותם יש פחד גבהים, רסקה מבוגר ורותם ישראל בהריון, אז מי יעלה? ההומו הפעיל", התבדח אסי. "אפליה מתקנת, סוף סוף נותנים להומו להיות ראשון במשהו. אני הולך להזיע כל כך. הבאתי חולצה להחלפה, תחתונים להחלפה וגרביים להחלפה".

זה נכון שכולנו מצפים שמישהו כבר יצלח את האתגר הגדול מכולם, יטפס את הר המידוריאמה ויזכה בתואר הנינג'ה ה-14 בעולם, אבל מסתבר שלאסי יש אג'נדה קצת אחרת. "צריך לקוות שהם יפלו למים. ככל שיותר מהם יפלו למים, ככה נלך מוקדם יותר הביתה. אם שניים יעברו נצטרך להיות פה עד שש בבוקר ואם שלושה יעברו, אללה יוסטור - אנחנו פה עד שש בבוקר. אם אני רואה שמישהו עומד לסיים אני דוחף אותו למים", צחק המנחה.

מנחי "נינג'ה ישראל" מתכוננים לגמר הגדול  (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
"אם שלושה עוברים - אנחנו פה עד שש בבוקר" | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

למרות ההכנות הרבות ובניית המסלול המאתגר, החלק המסובך של העונה היה דווקא לשמור שאף אחד לא ידבק בקורונה וישבית את פס היצור העצום שנבנה בנמל חיפה. רסקין ורותם ישראל דאגו לנקות את השולחן שלהם בכל יום צילום מחדש. "אנחנו מחטאים כל פעם את השולחן, זה רסקה ורותם נקיון בע"מ", אמרה ישראל, שמאז הצילומים כבר הספיקה ללדת את עומר.

בעוד רותם מתרגלת לחיים החדשים שלה כאמא, גם רסקין חושף תגלית מפתיעה: "הקהל שאני פוגש בזכות הנינג'ה הוא קהל אחר. רוב הקהל שפגשתי בחדשות הבוקר זה קהל בחופשות לידה וקהל מבוגר יותר, ופתאום פה, אלה החברות של הבנות שלי. זה כיף".

על צמד הפרשנים נאסר להיפגש עם אסי ורותם וגדר אמיתית הפרידה ביניהם. ומה היה קורה אילו בכל זאת היו נאלצים להיכנס לבידוד? "זה היה עוצר את ההפקה, אתה לא רוצה לעשות את זה לספורטאים", אמר רסקין. "או שהכינו לנו מחליפים ולא ידענו", תהתה ישראל.

ומי לדעתם הולך לזכות בעונה הזאת? "אני חושב שזה יהיה אחד מהוותיקים", שיער רסקין, "אני מהמר שזה אחד משלושה: שמלא, מרנץ או יוסי בן יוסף". רותם, אגב, הסכימה עם ההימור. ומי הפייבוריט של אסי? "אין לדעת. אני רוצה להגיד שמלא אבל הוא נפל שנה שעברה, אז אולי חזנוב. אני שרוף עליו".