ליאור רז הוא אחד השמות היותר מוכרים בארץ, ועכשיו הוא עושה את צעדיו הכבר לא כל כך ראשונים בהוליווד. כשהעונה שלישית של פאודה עלתה כאן, הוא בכלל בניו יורק מצלם את אחד הסרטים היקרים שהוליווד צלמה לאחרונה. עידן גרינברג הגיע ללופט בו הוא גר בחודשים האחרונים, לשמוע על החיים החדשים שלו, בין עזה לניו יורק.

"הגעתי לניו יורק לפני חמישה חודשים והיו לי כמה שבועות מאוד קשים", שיתף רז, "לא הייתי אני, התגעגעתי מאוד לישראל. בשנה וחצי האחרונות הייתי כמה חודשים בודדים בארץ. אבל אני מרגיש שזה הזמן לתת עד הסוף, יש המון הזדמנויות".

ליאור רז משיק קריירה הוליוודית
"כשאתה מצליח בגיל 40, אתה מבין את הפרופורציות" | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12


הקריירה העמוסה שהוא מטפח, מגיעה עם מחיר אישי לא קל. את בת זוגו מיטל ושלושת ילדיהם הוא השאיר בישראל, ולמרות הקושי הוא חושב שזאת הדרך הנכונה. "לא ראיתי את הילדים שלי חודש וחצי, זה אחד הדברים הכי קשים שעברתי בחיים שלי. זה בא על חשבונם ואולי בעוד 15 שנים הילדים שלי לא ירצו לדבר איתי בגלל שלא נכחתי הרבה בבית. אבל אני רוצה להיות המודל שלהם, שיראו שאפשר להצליח ולעשות דברים שאתה אוהב, ללכת עם החלומות שלך. אני מקווה שהמודל הזה יגרום להם להיות משהו גדול".

מאז שפאודה עלתה לאוויר לפני כחמש שנים, הקריירה שלו פורחת. היא מככבת ברשימת הסדרות הזרות הטובות של העשור, והוא עבר לניו יורק בגלל הסדרה החדשה שלו ושל השותף אבי יששכרוף, פגע וברח, שהופקה על ידי נטפליקס בתקציב גדול. מאז הוא קיבל תפקיד לצד ראיין ריינולדס בסרט האקשן "מחתרת השישה" שהופק במעל ל-150 מיליון דולר, ועכשיו נטפליקס סגרו איתו ועם יששכרוף עוד שתי סדרות נוספות. 


"אני לא כוכב, אני גם לא נראה כמו כוכב, אני שמנמן ומקריח", צחק רז, "הרבה גברים שמנמנים וקרחים באו אלי ואמרו לי שמאז פאודה, בנות הזוג שלהם הרבה יותר אוהבות אותם".

אז אולי זה עניין של הגיל שמשחק כאן תפקיד, אבל עם כל ההצלחה, רז מנסה להישאר עם הרגליים על הקרקע. "אם הייתי בן 23-25 והכל היה קורה לי אז, הייתי מתבלבל מאוד, אבל כשאתה מגיע להצלחה בגיל 40 אתה מבין את הפרופורציות. מחר אני יכול לעשות סדרה או סרט לא טובים והכל יכול להיגמר. זה מפחיד לסיים את פאודה. כבר הזמינו את העונה הרביעית ואנחנו כבר כותבים אותה. זה הבייבי של אבי ושלי, זאת הנשמה שלנו".