חודש ינואר ממשיך בהעמסת הכרזות ועדכונים חדשים שחלקם ישמחו אתכם לגמרי - אבל הרוב מוחץ, צר לנו לומר, עומד לבאס אתכם. 

Sony לא תשתתף בתערוכת E3 2020

מי שזוכר את תערוכת E3 של 2019, יודע שחברה אחת הייתה חסרה לכולם והיא כמובן Sony. על פי הצהרה מטעם החברה שנשלחה אל אתר GameIndustry.biz, החליטה Sony גם השנה שלא להשתתף בתערוכה. "יש לנו הרבה כבוד עבור ארגון ESA (שאחראי על התערוכה) בתור ארגון, אך אנחנו מרגישים שהחזון שלנו ל־E3 2020 לא תואם את מקום התערוכה עבור מה שאנחנו מתמקדים בו השנה", מסר נציג מטעם החברה. עם זאת, החברה הבהירה כי תמשיך בפעילותה ותיקח חלק במאות אירועים וכנסים אחרים, בנוסף על שידורי State of Play. להמשך דיון ופרטים נוספים היכנסו לפורום PlayStation 4.

שחרור המשחק Marvel's Avengers נדחה לספטמבר

מוקדם יותר השבוע יצאה חברת Crystal Dynamics בהצהרה לפיה היא דוחה את שחרור המשחק Marvel's Avengers, אשר כשמו כן הוא – עוסק בנוקמים. מציוץ בחשבון הטוויטר של המשחק נודע כי השאיפה היא לספק את חווית הנוקמים האולטימטיבית, ועל מנת לעשות זאת הוחלט לדחות את יציאת המשחק מהתאריך 15 במאי, ל־4 בספטמבר. "אנחנו ננצל את הזמן הנוסף כדי להשביח, לשפר וללטש את המשחק לסטנדרטים הגבוהים שהמעריצים מצפים וראויים להם", נמסר מטעם ראשי הסטודיו. "אנחנו משגשגים מההתלהבות ונבנים מהביקורות שלכם ולא יכולים לחכות להראות לכם עוד. אנחנו מתנצלים על העיכוב, ובטוחים שזה יהיה שווה את ההמתנה". למידע נוסף בנושא היכנסו לפורום  Gamer.

Resident Evil 3 Remake זוכה לטריילר חדש

בדומה לקודמו RE2 שזכה לרימייק בתחילת השנה שעברה, Resident Evil 3: Remake הוא רימייק למשחק המוכר Resident Evil 3: Nemesis משנת 1999. RE3 עתיד לצאת לאור ב־3 באפריל 2020 עבור הפלטפורמות Xbox One, PlayStation 4 ו־PC. חברת Capcom שחררה טריילר חדש עבור המשחק, אשר בשונה מסרטון החשיפה שלו – הפעם כולל ברובו את האויב הראשי במשחק, ה־Nemesis. במהלך הטריילר ניתן לראות את הדמות אותה נשחק, Jil Valentine, במנוסה מ־Nemesis במספר סצנות שונות. כפי שניתן לראות, הוא מצויד בלהביור וככל הכנראה יהיה לרשותו גם משגר הטילים הקלאסי שלו. להמשך דיון בנושא המשחק היכנסו לפורום  Gamer.
 

שחרור Final Fantasy VII Remake נדחה לאפריל

Square Enix לא מסתפקת עם דחיית Marvel's Avengers לספטמבר. לאחר שקיבלנו עשרות צילומי מסך, סרטונים ומידע על אודות גרסת הרימייק של Final Fantasty VII – אשר תאריך שחרורו היה ב־3 במרץ 2020 – הודיעה החברה כי מועד יציאתו מתעכב, אך בחודש בלבד – המשחק עתיד לצאת ב־10 באפריל 2020. מאת מפיק המשחק, יושינורי קיטסה, נמסר: "אנו מקבלים את ההחלטה הקשה הזו כדי לתת לעצמנו כמה שבועות נוספים לליטוש המשחק וכדי לספק לכם את החוויה הטובה ביותר. אני, בשם כל הקבוצה, רוצה להתנצל בפני כולם, מכיוון שאני יודע מה זה אומר לחכות למשחק זמן נוסף. תודה על הסבלנות והתמיכה המתמשכת". למידע נוסף והמשך דיון היכנסו לפורום Gamer.

שחרור המשחק Cyberpunk 2077 נדחה לספטמבר

אי שם בשנת 2013 שמענו על Cyberpunk 2077, אך רק בחודש יוני 2018 קיבלנו תמונת מצב ראשונה מהמשחק, כאשר שנה לאחר מכן התגלה תאריך השחרור – 16 באפריל 2020. עם זאת, כנראה שדברים לא קורים כפי שהחברה הייתה רוצה שיקרו. באמצעות ציוץ בחשבון הטוויטר של המשחק, נמסר מ־CD Projekt Red כי יציאת המשחק נדחתה למועד מאוחר יותר – 17 בספטמבר 2020, כמעט חצי שנה לאחר התאריך המקורי. מהחברה נמסר: "Night City מסיבית ומלאה בסיפורים, תוכן ומקומות לבקר בהם, אך בעקבות המורכבות וקנה המידה שלהם אנחנו צריכים זמן נוסף עבור Play-testing, ליטושים ותיקונים. אנחנו רוצים ש־Cyberpunk 2077 יהיה ההישג הגדול שלנו לעשור הזה, ודחייתו תעניק לנו את החודשים היקרים שאנחנו צריכים כדי להפוך אותו למושלם". לקריאת מידע נוסף והמשך דיון בנושא היכנסו לפורום  Gamer
 


נתוני חנות Epic Games לאחר שנה של פעילות

Epic Games אינו שם זר בתעשיית הגיימינג, במיוחד לאור הצלחת משחק הבאטל־רויאל החינמי Fortnite שצבר מאות מיליוני מעריצים. בחודש דצמבר 2018 יצאה החברה עם חנות דיגיטלית חדשה – Epic Games Store. לאחר מעט יותר משנה של משחקים רבים לצד לא מעט מחלוקות, פרסמה החברה לציבור הרחב כמה נתונים מעניינים על אודות פעילות החנות לאורך השנה. ראשית, למעלה מ־108 מיליון צרכנים השתמשו בחנות, בין אם ברכישת משחקים חדשים או הורדת משחקים בחינם, דבר שבא לידי ביטוי ברווחים של 680 מיליון דולר עבור החברה.

במהלך השנה הוענקו 73 משחקים חינמיים, אשר למעלה מ־200 מיליון משתמשים הורידו אותם. כ־251 מיליון דולר הוצאו עבור משחקים של חנויות צד שלישי. המשחקים הפופולריים ביותר בחנות בחנות היו World War Z, Borderlands 3, The Outer Worlds, Metro Exodus, The Division 2, Control, Dauntless, Satisfactory ו־Untitled Goose Game. להמשך דיון היכנסו לפורום Fortnite.

שוחרר טריילר חדש עבור Doom Eternal

למרות העובדה הברורה שהמוקד של משחקי Doom מעולם לא היה סביב העלילה, אלא האקשן הבלתי פוסק, שחררה חברת Bethesda Softworks טריילר חדש שאכן מתמקד בכותר Doom שעתיד לצאת בקרוב – Doom Eternal. על פי הטריילר נראה שעלילת המשחק תהיה הרבה יותר משמעותית הפעם בשל העובדה שהגיהנום עצמו משתלט על כדור הארץ. במהלך הסרטון ניתן לראות גם קטעי Gameplay שונים ואף חלק מכלי הנשק החדשים שיהיו חלק מהמשחק, דבר שכל מעריץ של הסדרה מצפה לו. עם כל דחיות המשחקים שהתרחשו השבוע, מועד יציאתו נותר חזק ויציב – 20 במרץ 2020 עבור Xbox One, PlayStation 4, PC ואף Google Stadia. עבור מידע ופרסים נוספים היכנסו לפורום  Gamer.
 

שמועה: The Last of Us 2 בדרך למחשב?

כולנו מכירים את Sony ומנהגה לשמור בלעדיות על משחקים עבור קונסולות המשחקים שלה בלבד, בייחוד לאורך השנים האחרונות עם כותרים כמו God of War, Marvel's Spider-Man וכמובן The Last of Us, אחרי שבע שנים מהקודם ומהעובדה שיצא באופן בלעדי ל-PS4. עם זאת, חברת Naughty Dog מחפשת מישהו שיעבוד במשרה שדורשת ידע בתחום כרטיסי המסך של Nvidia ו־AMD שיעבוד על The Last of Us 2.

דבר זה העלה את את הרעיון שהמשחק עתיד להגיע גם אל פלטפורמת המחשב. בגלל שהחברה לא הכריזה דבר בנוגע לכך, אין לדעת האם מדובר בשמועה או שמא באמת. יתרה מזו, רק בתקופה האחרונה התגלה כי משחקים שהיו בלעדיים לקונסולת PlayStation 4, אושרו רשמית גם עבור המחשב כגון Death Stranding ו־Red Dead Redemption 2. להמשך דיון ומידע נוסף היכנסו לפורום Gamer.