נקניקייה בלחמנייה לא תפסה בארץ כמו מאכלי רחוב פופולריים אחרים. למרות שאחד ההמבורגרים הכי מוכרים ואהובים, ההמבורגר של ויטרינה, שהתחילו בכלל עם נקניקיות, ומקומות כמו פרנק, הפופ אפ של ערן ביק והנקניקיות של אלן טלמור - איכשהו המנה הזאת לא זכתה למעמד מכובד מדי, והמוניטין שלה אפילו די מפוקפק.

עם נקודת הפתיחה הזאת, מזללת הנקניקיות החדשה שפתח רותם וקנין, sote urbandog, מבקשת לתת לנקניניייה מקום של כבוד כאוכל רחוב מושחת, שמנוני, וכאן: בגרסה משודרגת שכוללת ניקנוק ידני של 4 סוגי נקניקיות שונים. יש בתפריט 4 מנות נקניקייה שמוגשות כולן בלחמניית חלב חמאתית וצרובה: נקניקיית בקר יפנית, נקניקיית טלה, נקניקיית עוף ונקניקיית דג. חוץ מהן יש גם צ'יפס ו-2 סוגי קורן דוגז: טלה ויפנית.

רחוב שפ"ר פינת שוק הכרמל (צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako)
רחוב שפ"ר פינת שוק הכרמל | צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako
כל ה-4 בתמונה קבוצתית (צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako)
כל ה-4 בתמונה קבוצתית | צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako

מכיוון שהתפריט קטן, דגמנו את כל המנות. ראשונה הייתה נקניקיית בקר יפנית (30 שקלים) במילוי צ'דר וגאודה, ומעליה שבבי אורז יפניים (בובו אררה) ואיולי יפני. הנקניקייה מפתיעה גם בזכות המילוי הגבינתי שנוזל מתוכה אחרי הביס הראשון, גם בזכות טעמים בשריים עזים וגם בזכות הפלפלים החריפים הטחונים שנוספים לתערובת הבשר. התוצאה היא נקנינקייה פיקנטית, שמנונית, כשהשבבים, שעלולים להיראות כמו גימיק מיותר, מוסיפים מרקם קראנצ'י לכל הסיפור, ובשילוב עם האיולי הסמיך - מתגלים כתוספת נחמדה. השלב הבא יכול להיות להוסיף להם גם טעם.

נקניקיית עוף באיולי ספייסי וסלט תאילנדי (צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako)
נקניקיית עוף באיולי ספייסי וסלט תאילנדי | צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako
נקניקיית דג (צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako)
נקניקיית דג | צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako
נקניקיית טלה עם סלטון תירס מתקתק (צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako)
נקניקיית טלה עם סלטון תירס מתקתק | צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako

הנקניקייה המוצלחת ביותר הייתה נקניקיית העוף (30 שקלים), שמגיעה בצריבה נעימה עם סלטון תאילנדי קטן ופרשי ואיולי מתוק-חריף. טעמים לא צפויים, מרקם בשרני לעיס רחוק מאוד משל משחה מעובדת, ותוספת כיפית וקלילה שמאווררת קצת את ממד השמנוניות של המנות. המנה שהכי פחות נהנינו ממנה הייתה נקניקיית דג-ים (35 שקלים); הנקניקייה עצמה, עם טעמים דגיים הרגישה קצת תלושה מהקונספט, אבל עליה חיפו תוספות מוצלחות שניכרת המחשבה עליהן: רוטב רמולדה חלבי, מיקס עשבי תיבול טריים ושקדים לבנים פרוסים.

קורן דוגז טלה (צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako)
קורן דוגז טלה | צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako
קורן דוגז יפניות קטנות וחמודות (צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako)
קורן דוגז יפניות קטנות וחמודות | צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako
ורק הצ'יפס לא סוטה בכלל (צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako)
ורק הצ'יפס לא סוטה בכלל | צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako

גם נקניקיית הטלה מאופיינת בטעמים בשריים, ועליה איולי עשבים מעולה וסלטון תירס, שלרגע מכניס אווירה מקסיקנית. התוספות ללחמנייה בסוטה אורבן דוג אומפנם פוטוגניות, אבל לא מדובר בסתם זילופים או קישוטים, וכל מנה נבנתה עם תוספת יצירתית משלה. בגזרת הקורן דוגז (28 שקלים לשלישיית נקניקיות קטנות) וקנין משתמש בציפוי שונה מהמקובל - ובמקום בלילה משתמש בין היתר בפולנטה, שמעניקה לציפוי קריספיות מהנה. בשילוב עם ממרחי האיולי המתקתקים שרוקחים כאן - מדובר בחטיף כיפי, אבל שמנוני במיוחד. הצ'יפס (15/28 שקלים) טעים ועושה את העבודה, אבל בניגוד לנקניקיות, לא מורגש ייחוד יוצא דופן. עכשיו מעניין לראות מה יהיה המאכל הסוטה הבא שיעבור ריקליימינג ואולי יהפוך לטרנד הסטריט-פוד הבא.

סוטה אורבן דוג. שפ"ר 2 (פינת שוק הכרמל), תל אביב. שעות פעילות: ראשון-שישי 12:00-17:00. לא כשר