הארגנטינאים עברו סוף שבוע קשה, וליבי איתם. לא קל לראות את הקבוצה שלך חוזרת הביתה ולדעת שבשבילך המונדיאל כבר נגמר. אבל יש פה נחמה, והיא גדולה: האוכל. כמה טעים האוכל של העם השמח והחצוף הזה, איי דיוס מיו!

תראו, שוק מחנה יהודה הוא אולי המקום הכי עשיר קולינרית בארץ, מקובצות בו אין ספור חנויות, מזללות ומסעדות המציעות אין ספור מטעמים. כל אחד ואחת ימצאו פה את הערב לחיכם. בשבילי אין כמו להתרוצץ עם הטנדר ברחובות ירושלים העמוסים כדי לפתח רעב שניתן להשביעו רק על ידי בצק ובשר. אז לכבוד ידידה ארגנטינאית יקרה שלי שנכנסה לדיכאון זמני אחרי ההדחה בשבת האחרונה, עשיתי עצירת צהריים בארחנטו (Argento), כדי להיזכר בביצועים קצת יותר מוצלחים של הארגנטינאים.

ארחנטו ירושלים (צילום: איילה כהן, אוכל טוב)
כבר אין מחירים כאלה | צילום: איילה כהן, אוכל טוב

לפני כשנתיים השף לוקאס סיטרינוביץ' עזב את קבוצת מחניודה המבוססת, פתח מזללה קטנטונת בשוק וחזר למקורותיו הארגנטינאיים כשהוא מגיש תפריט מהודק של אמפנדס, כריכי בשר ומנות משתנות. גם האלכוהול פה זורם כמים, אם אלו בירות דרום אמריקאיות או קוקטיילים מרעננים במחירי שוק.

כל האמפנדס פה עשויות בעבודת יד על המקום. אני הלכתי על אמפנדה בקר (16 שקלים) ואמפנדה ירקות (13 שקלים). שתיהן מגיעות בתוספת שני סוגי צ'ימיצ'ורי וטחינה. הכיסונים חמים, בעובי מדויק ובמילוי מאוזן. את הזיתים שהיו אמורים להיות שם אומנם לא כל כך הרגשתי, אבל עדיין, המילוי היה עסיסי ומעולה – אסאדו מפורק ורך כמו שצריך, מתובל לשלמות. גם הירקות היו טעימים, אופציה טובה לצמחונים וטבעונים, למרות שאני ממליצה להם לחפש דוכן אחר. לארחנטו כדאי לבוא בשביל לאכול בשר. המטבלים היו מוצלחים אם כי מעט שומניים ומעט חריפים מדי.

ארחנטו ירושלים (צילום: איילה כהן, אוכל טוב)
מדויק ומספק | צילום: איילה כהן, אוכל טוב

בהתאם לעונה, הזמנתי גם גספצ'ו מרענן, אבל פה לא מדובר בגספצ'ו רגיל אלא בסלמורחו (21 שקלים), מרק עגבניות שמקורו בקורדובה (קורדובה שבספרד, לא שבארגנטינה), ומה שמבדיל בין הסלמורחו לבין הגספצ'ו זה הרכב הירקות (בסלמורחו יש בעיקר עגבניות) וכמות שמן הזית (בסלמורחו יש ממנו המון). המרק היה עשיר וקרמי, ותוספת הצ'ימיצ'ורי והטחינה הייתה מיותרת לטעמי, כי המרק הזה מושלם בדיוק איך שהוא ואין כאן צורך בשום רעשי רקע ששודדים ממנו את תשומת הלב. הלחמנייה הקלויה הייתה תוספת סופר כיפית מבחינת טעם ומרקם וטבלתי אותה במרק המרענן בשמחה גדולה.

ארחנטו ירושלים (צילום: איילה כהן, אוכל טוב)
מנה משתלמת ומפנקת | צילום: איילה כהן, אוכל טוב

קינאתי באכלנים סביבי שהתענגו על סנגריות קפואות ובירות צוננות ונראו מבסוטים רצח, אבל לא שותים ונוהגים. מזל שבהחלט אוכלים ונוהגים. ואמוס ארגנטינה!

>> בשבוע שעבר אכלנו ב-OTO כריכים טבעוניים

ארחנטו, מחנה יהודה 6, השוק העירקי, ירושלים.  02-9945755. כשר