לא עבר הרבה זמן מרגע שהתחילו לזרום אלינו ידיעות יחצניות על שווארמה אביהו ועד שהגענו לרחובות לטעום אותה בעצמנו. נתחיל מהסוף: היה שווה את הנסיעה. 

3 סיחים (צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako)
3 סיחים | צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako

התפריט באביהו לא קטן: יש סקציה שלמה של ירקות בג'וספר (תנור שמדמה מבחינת טעמים וריחות בישול בגחלים) - שווארמת כרוב, ירקות על האש; פלאפל, חצילים, צ'יפס; ויש גם כמה מנות בשריות: שווארמה הודו, שווארמה פרגית, מעורב ירושלמי וכמובן גולת הכותר: דונר עגלה-כבש. 

שווארמה אביהו בהכנה (צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako)
שווארמה אביהו בהכנה | צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako
שווארמה אביהו ברחובות (צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako)
שווארמה אביהו ברחובות | צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako
שווארמת דונר (צילום: נתנאל ישראל, יחסי ציבור)
שווארמת דונר | צילום: נתנאל ישראל, יחסי ציבור

הדונר באמת מצוין (44 שקלים לפיתה שווארמה דונר): גילופים יחסית עבים של בשר עסיסי וטעים, לא שומני, עם מידת חריכה נעימה וכיפית שעדיין שומרת על הלחות והעסיס בזכות החיתוך. התיבול עדין מאוד, משאיר מקום לטעם הבשרי. הכמות הנאה של הבשר יושבת בתוך פיתה רכה שאליה אפשר להוסיף לא מעט סלטים, רטבים וירקות. אנחנו בחרנו לשדך לה ירקות מהאש: עגבניות, בצל וקצת חריף, שהיו טעימים עם טעמי מדורה ועם טחינה ועמבה. טעמי הטחינה העמבה היו די גנריים, אבל זה לא מצליח להוריד מהחוויה המהנה של הבשר.

מנת שווארמת דונר בפיתה. אביהו (צילום: נתנאל ישראל, יחסי ציבור)
מנת שווארמת דונר בפיתה. אביהו | צילום: נתנאל ישראל, יחסי ציבור
ירקות על האש. אביהו (צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako)
ירקות על האש. אביהו | צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako

מנת שווארמה נוספת שנדגמה היא הפרגית, שהייתה מעולה. לקחנו אותה במתכונת "מנת ילדים" - חצי פיתה עם שווארמה ותוספת ב-30 שקלים. גם כאן החיתוך הוא מהז'אנר העבה יותר והפרגית עסיסית מאוד, טעימה ומתובלת ביד עדינה מאוד. הצ'יפס באביהו גם לא רע, אבל קצת יבש. בעמדת הסלטים החינמיים מוגשים כמה חמוצים סבירים, אבל יש גם סלט נחמד מאוד של מלפפונים ובצל שהיה תוספת נחמדה וטעימה למנה.

תפוח אדמה על האש. אביהו (צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako)
תפוח אדמה על האש. אביהו | צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako
_OBJ

במנת הירקות השרופים על האש (35 שקלים) הונח רבע גדול של כרוב צלוי שהיה על גבול הלא-אכיל. טעם של שריפה, פיגמנט שחור ותחושה חונקת של עשן אפיינו כל ביס. הירקות האחרים בקערה דווקא היו טעימים מאוד, בעיקר הבצל. לגבי מנת תפוח אדמה על האש (18 שקלים) היינו מציעים שינוי בהגשה: את הטחינה והסלסה פשוט מאוד להגיש בצד. תפוח האדמה עצמו מאוד טעים, ממש קרטושקה של ל"ג בעומר. הוא מספיק טוב לעמוד בפני עצמו רק עם מעט מלח. כמות הרוטב עליו הייתה מוגזמת. 

אם לשפוט לפי תנועת השליחים, נראה שאביהו כבר תפסה את תשומת לב תושבי האזור, ועכשיו יש לה גם תשומת הלב שלנו. 

אביהו. המדע 8, רחובות. טלפון: 08-8636961. כשר