בין שלל הבצקים, הטוגנים והבשרים, לפעמים גם הגוף והנפש שלי זועקים לאיזה פרי וירק שיצחצחו טוב טוב את הקיבה וירעננו קצת את המערכות. את דוכן השייקים והמיצים של איציק, או בשמו המלא, איציק מיציק, אני מכירה כבר קרוב לעשור. מדובר היה בדוכן פצפון ברחוב קינג ג'ורג' בתל אביב (שנקרא בגלגולו הקודם "המיצוצייה"), שהעמיד בקביעות תור של חסידים מושבעים המצפים לשייק בריאות, מיץ טעים וגם כריכים, מרקים ופשטידות. המקום פעל מאז ומתמיד על טהרת הצמחונות והבריאותנות, עוד הרבה הרבה לפני שזה היה באופנה וכולם היו מודעים לעניין הזה.

עם הזמן המקום כמובן נהיה קטן על איציק, ולאחר קמפיין הדסטארט מוצלח, בעזרת לקוחותיו הנאמנים, הוא עבר מעבר לכביש למקום רחב יותר עם מקומות ישיבה על הבר וספייס לכל הפירות והירקות שאתם יכולים לדמיין. למזנון החדש הוא קרא לה פרוטריה ותמיד כשאני צריכה רענון קטן, אני מוצאת את עצמי כאן. לכן לא הייתה מרוצה ממני כשקיבלתי נסיעה לאזור הסנטר, אחרי כל התקיעות האחרונות.

לה פרוטריה איציק מיציק (צילום: איילה כהן, אוכל טוב)
היו שם לפני הטרנד | צילום: איילה כהן, אוכל טוב

מכיוון שרציתי לטעום מבחר מידיו הטובות והמיומנות של מר מיציק, התחלתי עם חצי כריך אבוקדו (17 שקלים) שעשוי מג'בטה חיטה מלאה שמתחממת בתנור לפני הגשה, חתיכות נאות של אבוקדו, פלפלים קלויים, פרוסות מלפפון ועגבנייה וממרחים טובים. מה צריך יותר מזה. טעים ומשביע.

אחרי זה הייתי חייבת גם חתיכת פשטידה קטנה (20 שקלים). יש שלושה סוגים: תרד וכוסברה, פטריות ובצל ובטטה וגזר. הפשטידות פה ללא גלוטן, צמחוניות או טבעוניות. הלכתי על בטטה וגזר צמחונית שהוגשה לצד טחינה, יוגורט עיזים וקצת ירקות. כמה פשוט ככה טעים. הפשטידה פשוט מצוינת והידיעה שהיא גם בריאה וטובה לי הופכת אותה לטעימה עוד יותר. תסמכו עליי - מפלצת הפחמימות הריקות, סולטנית המאפים ואבירת הבצקים -  שלא הגשתי בחסרונו של הגלוטן אף לא לשנייה אחת, ואני לא איזו בריאותנית.

לה פרוטריה איציק מיציק כריך אבוקדו (צילום: איילה כהן, אוכל טוב)
טרי, מושקע ומספק | צילום: איילה כהן, אוכל טוב

לה פרוטריה איציק מיציק פשטידה (צילום: איילה כהן, אוכל טוב)
בלי פירור גלוטן | צילום: איילה כהן, אוכל טוב

לקינוח הייתי חייבת לקחת את מנת הדגל של המקום - האסאיציק (32 שקלים), קערת אסאי עם גרנולה והר פירות טרופיים. איזה פינוק. הפירות טריים וחתוכים על המקום על ידי איציק שמתרוצץ כמו שד, פורס, כותש ומוחץ אותם ביעילות. האסאי זו פצצת בריאות והגרנולה שם בשביל הקראנץ' והכיף. הרגשתי כל כך טוב אחרי הארוחה הזאת, היא הייתה טעימה, משביעה וממריצה. 

אז נכון שלפעמים טעם ובריאות לא הולכים יחד, אבל אצל איציק מיציק הם בלתי נפרדים.

לה פרוטריה איציק מיציק קערת אסאי (צילום: איילה כהן, אוכל טוב)
כל מה שטעים בתוך קערה אחת | צילום: איילה כהן, אוכל טוב

לה פרוטריה איציק מיציק (צילום: איילה כהן, אוכל טוב)
ידי זהב יש לו | צילום: איילה כהן, אוכל טוב

>> בפעם הקודמת תקענו כריך מעולה אצל רחל בשדרה

לה פרוטריה של איציק מיציק. המלך ג'ורג' 87, תל אביב יפו. 054-6200255