הפנטזיה שלנו על רוד טריפ על רקע נופי אמריקה עוד לא התממשה, ועד שזה יקרה - ניאלץ להסתפק בנסיעונת על כביש 2. במתחם תחנת הדלק ביציאה לקיבוץ יקום, נפתחה לפני כחצי שנה כריכייה בשם "אוסטין - מעושנים בלחם" והיא מנסה למלא בדיוק את החלל הזה - עצירת תדלוק לנוסעים באחת הנקודות המרכזיות בארץ על כביש החוף.

אוסטין מעושנים בלחם, יקום (צילום: ניצן לנגר, mako אוכל)
אוסטין מעושנים בלחם, יקום | צילום: ניצן לנגר, mako אוכל

התפריט באוסטין מציע בעיקר בשרים מעושנים, אבל יש גם אופציות לצמחונים, טבעונים ולמי שמעדיף לתקוע את הבשר שלו דווקא בלי פחמימה. בגלל שהגענו למקום מבלי כוונה להתעכב, לקחנו את הכל לדרך וויתרנו על אופציית הסלטים ומגש הבשרים והלכנו על הכריכים, קלאסיקה של אכילה באוטו. מאופציית הבשרים הלכנו על ה"אוסטין מידנייט" (64 שקלים): פרוסות בריסקט וחזה אווז מעושנים שעוברים סיבוב על הפלנצ'ה ואז נערמים על לחמניית פרנה עגולה קלויה קלויות ועליה נמרחים שום קונפי, חרדל, מיונז למי שרוצה (יש מיונז חזרת, מומלץ), חלפיניו מלפפונים חמוצים. על הבשר נוספות גם פרוסות צ'דר ואמנטל שנחרכות עם ברנר ומותכות, והכל ביחד מתחבר ליופי של ביס. 

אוסטין - כריך בשרים מעושנים וגבינות מוכן (צילום: ניצן לנגר, mako אוכל)
אוסטין - כריך בשרים מעושנים וגבינות מוכן | צילום: ניצן לנגר, mako אוכל
כריך אוסטין מידנייט - פרוסות בריסקט וחזה אווז מעוש (צילום: ניצן לנגר, mako אוכל)
כריך אוסטין מידנייט - פרוסות בריסקט וחזה אווז מעושנים | צילום: ניצן לנגר, mako אוכל

הטענה היחידה שלנו היא שאפשר לפנק אולי בעוד קצת בשר, אבל התוצאה טעימה, לא שמנונית מדי ובלי תוספות מיותרות. המנה השנייה שדגמנו היא המנה הטבעונית בתפריט: "פופאי" (60 שקלים). פה הלחמנייה מוארכת, ופופאי מרפרר לעלי התרד שנוספים לפרוסות הבשר תוצרת "רידיפיין מיט" יחד עם צ'ימיצ'וקי, בצל חרוף, שום קונפי ועגבנייה. הפרנה הזאת מצוינת גם, סופגת הכל כמו שצריך והתוספות גם כאן מדויקות וטובות. ביסים עסיסיים ושילוב טעמים מצוין (אנחנו הפכנו את הכריך לצמחוני עם מיונז חזרת). הטענה היחידה שלנו במקרה של הכריך הזה היא שניתן לצלות את ה"בשר" אפילו עוד קצת. 

ועל זה צ'דר ואמנטל מותכות (צילום: ניצן לנגר, mako אוכל)
ועל זה צ'דר ואמנטל מותכות | צילום: ניצן לנגר, mako אוכל
אוסטין - הכנת כריך טבעוני (צילום: ניצן לנגר, mako אוכל)
אוסטין - הכנת כריך טבעוני | צילום: ניצן לנגר, mako אוכל

המקום עצמו מאוד יעיל, השירות אדיב מאוד, אפילו אורזים זיתים ושיפקות בצד והכריכים טעימים וטובים. אם רק המחירים היו קצת יותר נמוכים - היינו אפילו מגדירים את המקום בתור עצירה מושלמת - אבל הוא ללא ספק יופי של עצירה. 

אוסטין מעושנים בלחם. מתחן דור אלון, קיבוץ יקום. לא כשר