לפני פחות מחודש בישרנו על פתיחת בנץ בראדרס ברחוב אבן גבירול בתל אביב, ממש מול הוויטרינה ולא רחוק מהמבורגריית GDB. אחרי שנים שבהם התבססה בתור ה-המבורגרייה של פלורנטין ודרום העיר. אז לכל מי שמודאג - האווירה עדיין מאה אחוז פלורנטין: תמונות של אריק ובנץ וגיבורי קולנוע סטלנים אחרים מעטרים את הקירות והקהל צעיר ורועש. 

התפריט בבנץ כולל לא רק המבורגר קלאסי (שאפשר להפוך כמובן לצ'יזבורגר), אלא גם לחמניית עוף בתיבול הודי-יפני, סלופי ג'ו, אופציה צמחונית של גבינת חלומי מטוגנת ואופציה טבעונית של קציצת סלק. בחרנו בצ'יזבורגר (51 שקלים) וסלופי ג'ו (40 שקלים) ולצדם צ'יפס שום (13 שקלים) וצ'יפס מיקס (18 שקלים).

בנץ המבורגר צ'יקן טוגראשי  (צילום: גיל אבירם,  יח"צ)
בנץ המבורגר צ'יקן טוגראשי | צילום: גיל אבירם, יח"צ
בנץ בראדרס המבורגר (צילום: ניצן לנגר)
בנץ בראדרס המבורגר | צילום: ניצן לנגר

במעמד ההזמנה בקופה, נאמר שמידת העשייה המומלצת להמבורגר היא מדיום-וול, אבל למעשה הוא הגיע יותר קרוב למדיום, לא שהיו לנו תלונות. מידת עשייה טובה לקציצה טובה ושמנמנה, שמרגישה איכותית ומוקפדת. התוספות - רוקט, בצל מוחמץ ועגבנייה - משתלבות טוב עם הבשר והצ'דר ומתקבל המבורגר כיפי. תוספת הצ'יפס נדיבה ועושה את העבודה, אם כי היה אפשר להסתפק בתופסת קטנה יותר, ובהתאם - זולה יותר. 

הסלופי ג'ו לעומת ההמבורגר, היה די מאכזב: טעמים שתלטניים ומתוקים מדי וערימת בשר ובצלים מקורמלים שמהר מאוד הופכים לשלולית. נכון שמזהירים מראש שזאת מנה מלכלכת, אבל כשסלופי ג'ו טוב, הוא שווה את הבלגן. זה לא המקרה. גם הצ'יפס שום היה מאכזב - עשבי התיבול היו כמו אבקה חולית מעל הצ'יפס, מה שבטעמים מזכיר חטיף צ'יפס מיובש ולא צ'יפס חם טרי מטיגון. זה נכון שלא קל להתמקם מול הצ'יפס הכי טעים כנראה בתל אביב (ויטרינה), אבל אין כאן באמת תחרות הפעם.

הסלופי ג'ו של בנץ (צילום: ניצן לנגר)
הסלופי ג'ו של בנץ | צילום: ניצן לנגר

בכל מקרה, אם מתעלמים מהמנות הפחות טובות, נשארים עם העיקר, והוא שיש כאן קציצה טובה וטעימה, מה שהופך את הצ'יזבורגר של בנץ לאחלה המבורגר, ובמקום כזה - זה מה שהכי חשוב.

בנץ בראדרס. אבן גבירול 37, תל אביב. לא כשר