סביחולוגים אוהבים להלל את אפי רז, מי שעמד מאחורי סביח פרישמן וסביח טשרניחובסקי בתל אביב ונחשב לאגדה בתחום ולמומחה בבניית פיתות בקצב איטי במיוחד. לפני שמונה שנים הוא עזב את עסקי הסביח ושבר לבבות של זללנים רבים, לפני שנה הוא חזר להגיש את הסביח במסגרת פופ אפ בבר הפיקוק, ועכשיו הוא וליאור הדס מקפה אירופה פתחו דוכן שדווקא לא מגיש סביח בכלל, אלא פלאפל, שקשוקה וחומוס. זה קיצור תולדות וואה וואה, הדוכן התל אביבי החדש שבו ביקרנו השבוע. אם המקום מוכר לכם זה כי לפני וואה וואה היה שם הקיוסק של אושרי וירדן ולפניהם סוסו של עומר מילר.

הקיוסק בהרצל רוטשילד (צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב)
הקיוסק בהרצל רוטשילד | צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב

ויתרנו על שקשוקה וחומוס ואכלנו מנת פלאפל בפיתה (22 שקלים), אומנם אפי לא הרכיב לנו אותה, כך שקשה להתחייב לתזמונים, אז קחו זאת בחשבון. הפיתה עצמה מושלמת - גמישה, חמימה ורכה, ובתוכה מתגלה נדיבות יוצאת דופן: ספרנו לא פחות מארבעה תפוחי אדמה מהסוג השמור לפלאפליות - נפוחים וקריספים בבלילה. לרוב מקבלים אחד כזה, גג שניים. 

מלבד לתפוחי האדמה היו לנו בתוך הפיתה גם חומוס, טחינה, עמבה, פטרוזיליה, סלט עם פרוסות דקות דקות של חסה, כרוב כבוש, כרוב סגול, קצת חריף, רסק עגבניות וכמובן כדורים שמנמנים טריים. הכדורים טעימים, טעמי כמון טובים, קצת דחוסים מדי לטעמנו, אבל ביחד עם שאר התוספות מתקבלת מנת אוכל רחוב מספקת שמצליחה להצדיק 22 שקלים. בשביל טעם מתוק קינחנו עם מלבי טעים וקליל עם מרקם כיפי וקרמי, ומלבי טוב בדוכני אוכל רחוב זאת תמיד הפתעה נעימה.

וואה וואה (צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב)
וואה וואה | צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב
אחלה מלבי (צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב)
אחלה מלבי | צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב

>> בשבוע שעבר אכלנו המבורגר בבנץ בראדרס

ווא וואה. הרצל 6, תל אביב.