כשמישהו כמו שף ישראל אהרוני מחליט לפתוח מזללת עוף מטוגן, אפשר להיות רגועים שמחשבה, השקעה ולמידה יהיו חלק מהתהליך ושנקבל תוצאה מנומקת. אחרי לא מעט טעימות והכנות - פוצחה הנוסחה המנצחת לעוף מטוגן שמוגש כאן בכמה גרסאות שונות, כשכל אחת מהן עומדת בפני עצמה. זה לא מזכיר שניצל או קריספי צ'יקן שהפך בשנים האחרונות למאסט בכל מזללה שמכבדת את עצמה. 

אהרוני'ס פרייד צ'יקן (צילום: חיים יוסף, יחסי ציבור)
אהרוני'ס פרייד צ'יקן | צילום: חיים יוסף, יחסי ציבור
קולונל סנדרס הישראלי (צילום: חיים יוסף, יחסי ציבור)
קולונל סנדרס הישראלי | צילום: חיים יוסף, יחסי ציבור

באהרוני'ס פרייד צ'יקן, בניגוד לרשתות עוף מטוגן אחרות, יש מגוון מנות עוף בצירופים שונים והתפריט כולל מנות כמו בורגר עוף - קציצת חזה טחון עם צ'אטני פלפלים, איולי סרירצ'ה, חסה וצנון כבוש בתוך לחמנייה רכה, מנת כנפיים בזיגוג אסייתי (18 שקלים ל-2 יחידות, 42 שקלים ל-6 יחידות), נאגטס עוף וכרובית (28 שקלים ל-3 יחידות), טומה עוף - פרגית במרינדה אסייתית משוטחת וצלויה על הפלנצ'ה עם העור (52 שקלים) וכמובן עוף מטוגן (64 שקלים ל-3 יחידות). מלבד לכל אלה מוצעות במקום גם כמה תוספות צמחוניות וסלטי עוף ויש אפילו קינוח מסקרן מאוד של שלישיית נאגטס גלידה בציפוי דגני בוקר (28 שקלים).

לא ניסינו את כל המנות כי גם לנו יש גבול, אבל המנה המנצחת מבחינתנו היא ללא ספק הפרייד צ'יקן. 3 יחידות גדולות בעלות ציפוי פריך ומתובל ואל תוותרו על הגלייז החמאתי. הזיגוג לא פוגם כלל בחוויית הפריכות המובטחת בכרסום עוף מטוגן והיא מוסיפה ממד רכות נעים מאוד לכל ביס. הזיגוג לא מגיע אוטומטית - אנחנו למעשה ביקשנו לזגג לנו רק אחת מהשוקיים - אבל היינו יכולים לאכול עוד אחת כזאת בכיף. תוספת הצ'יפס, מהסוג הקפוא, הייתה טובה - פריכה בחוץ, רכה בפנים ומלוחה במידה הנכונה. 

פופקורן עוף וירוקים (צילום: חיים יוסף, יחסי ציבור)
פופקורן עוף וירוקים | צילום: חיים יוסף, יחסי ציבור
שם המשחק: גלייז (צילום: חיים יוסף, יחסי ציבור)
שם המשחק: גלייז | צילום: חיים יוסף, יחסי ציבור
יש אפילו בורגר עוף (צילום: חיים יוסף, יחסי ציבור)
יש אפילו בורגר עוף | צילום: חיים יוסף, יחסי ציבור

מתוך מגוון המטבלים המיוחדים שרקחו כאן לליווי המנות ניסינו רק את זה המבוסס חרדל, אבל לא זכינו להתרשם ממנו יותר מדי בעיקר כי לא היה בו צורך. נתחי העוף היו עסיסיים ומלאי טעמים. עוד מנה שניסינו הייתה פופקורן עוף מזוגג (36 שקלים). אומנם כל "פופקורן" כזה מכיל יותר ציפוי מעוף או לפחות יחס שווה של בשר ומעטפת, אבל מדובר במנה נדיבה בגודלה שמהווה אחלה מנת נשנוש או חלוקה. 

כיאה למקום של מקצוענים, אהרוני'ס פרייד צ'יקן רק נפתח ותשומת הלב לפרטים ניכרת בכל הזמנה. אהרוני בעצמו מפקח מקרוב-רחוק וההתלמדות שעוברים עובדי הסניף נראית רצינית ומעמיקה (לפחות מהצד). כל כך התרגשנו ש-KFC מגיעה לתל אביב מתישהו תקופת החגים, והנה קיבלנו מתנה לקיץ הלוהט את הגרסה התל אביבית לקולונל סנדרס עם הזקנקן בילט אין. 

אהרוני'ס פרייד צ'יקן. קלמן מגן 3, תל אביב (שרונה מרקט). שעות פעילות: ראשון-חמישי 12:00-22:00, שישי 12:00-16:00 ושבת 12:00-22:00