בניגוד למרכז הארץ, בדרום היצע הפטיסרי והבולונז'רי האירופיים בהחלט לוקה בחסר. קונדיטוריות ותיקות דווקא יש, אבל כאלה שמנסות להביא חידושים וקלאסיקות בסגנון צרפתי - לא ממש. לכן קונדיטוריית ניחוחות חיים, שממוקמת באמצע שכונת מגורים רגילה לחלוטין בנתיבות, כל כך הפתיעה אותנו.

את המקום פתח חיים דמרי בתקווה להביא לדרום בשורה בתחום המאפים והקינוחים. בהתחלה היה צריך להילחם כדי להסביר לתושבי הסביבה מה כל כך מיוחד במקום החדש, אבל היום כבר כולם יודעים. בימי שישי משתרך כאן תור עד למעבר החצייה הסמוך, וגם באמצע השבוע מגיעים הנה במיוחד מכל חלקי הדרום, גם אם זה אומר נסיעה ארוכה.

ניחוחות חיים טארט שקדים  (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
מגוון רחב. ניחוחות חיים | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב
ניחוחות חיים נתיבות  (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
יש גם מאפים. אבל הם לא העניין כאן | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב

אנחנו הגענו לניחוחות חיים בעקבות מגוון קינוחי הוויטרינה הרבים שהיא מציעה; בסופי שבוע מעטרים את הוויטרינה כמעט 16 קינוחים מתחלפים, וכל אחד מהם שונה לחלוטין מרעהו (הקינוחים מתחלפים כל הזמן, אז קחו את זה בחשבון). תמצאו פה, בין השאר, אקליירים קלאסיים, טארטים עם פירות ואגוזים, קינוחי שוקולד עשירים, מילפיי במילוי שנטיל וניל ושוקולד חלב עם פקאן מסוכר, קינוח שוקולד חלב ובננה וקינוח שהוא שילוב בין סניקרס לקינדר בואנו.

בנוסף לקינוחי הוויטרינה מוצעים במקום מאפים מתוקים ומלוחים, הרבה סוגי עוגיות ולחמים, אבל העניין יוצא הדופן כאן הוא כאמור הקינוחים המושקעים והיפהפיים. אנחנו ניסינו לא פחות מארבעה קינוחי ויטרינה: אקלייר פיסטוק, שהיה מצוין, עם המון קרם פיסטוק עשיר במתיקות מעודנת; קינוח שוקולד מריר שהיה באופן מפתיע מתוק מאוד; טארט שקדים ודומדמניות חביב; והקינוח האהוב עלינו ביותר, רפאלו, שהציג מלבד צורה יפהפייה של כדור שלג גם טעמים מעולים של שוקולד לבן וקוקוס, והצליח לשלב בין פריכות לקרמיות מופלאה.

ומה בנוגע למחיר? בניגוד למחירים במרכז הארץ, שיכולים לנוע סביב 35-50 שקלים לקינוח, בניחוחות חיים כל קינוח ויטרינה יעלה לכם 25 שקלים - מה שמאפשר לטעום כמה בביקור אחד, שזה תמיד טוב.

ניחוחות חיים. הגפן 23, נתיבות. 052-5807444. כשר