סברינה (צילום: בני גם זו לטובה, אוכל טוב)
הסברינה תהיה שם | צילום: בני גם זו לטובה, אוכל טוב

מעל עשרים שנה חלפו מאז שנות הזוהר של רשת בתי הקפה הראשונה בישראל, הלא היא קפולסקי. בתי הקפה של קפולסקי ייזכרו אצלנו לנצח כאלה שהכירו לנו את חדוות המוקרם ואת העולם המופלא של הסברינה והיער השחור - ובקרוב תהיה לנו הזדמנות לשחזר, גם אם באופן חלקי, את ההתרגשות.

בואו לפייסבוק שלנו. טעים שם אש

חברת אנגל, שהיא בעלת מפעל לעוגיות ומאפים יבשים (לא להתבלבל, לא אנג'ל של הלחם), נמצאת בימים אלה בשלבי רכישה של קפולסקי - שעל אף שאינה מפעילה כבר שנים בתי קפה עודנה יצרנית עוגות ועוגיות מובילה, שמשווקת את מוצריה ברחבי הארץ. כחלק מהרכישה מתכננים באנגל להפעיל מחדש את רשת בתי הקפה הנוסטלגית, אבל לא בדיוק באופן שבו אנחנו זוכרים אותם.

"אנחנו מתכננים לפתוח את קפולסקי כרשת מאפיות שכונתיות", מסביר לירון אנגל, אחד מבעלי החברה. "נדגיש הפעם יותר את הכיוון של מאפים ועוגות ופחות את הנושא של האוכל. היחס יהיה 80 אחוז מאפייה ו-20 אחוז בית קפה, כך שאנחנו לא מתכננים להתחרות ברשתות כמו ארקפה או ארומה".

עוד באוכל טוב:

 

עוגת היער השחור (צילום: חן שוקרון, מתוקים שלי)
קלאסיקה במיטבה. עוגת היער השחור | צילום: חן שוקרון, מתוקים שלי

טרם ידוע מתי בדיוק ייפתחו בתי הקפה החדשים של קפולסקי, אך אנגל מבטיח שזה לא ייקח זמן רב. וכן, לאלה שתוהים, המוצרים המיתולוגיים של קפולסקי כמו הסברינות והעוגות יככבו גם כאן, ולפי המתכונים המקוריים. "אני גדלתי על קפולסקי", אומר אנגל, "וברשת החדשה בהחלט נזכה לראות את כל המאפים והקינוחים המיתולוגיים: העוגות המיוחדות של קפולסקי והסברינות יקבלו פה את הזרקור. בנוסף, נשמור גם על דרך ההכנה ודרך העבודה, ונבסס הכל על המתכונים המיתולוגיים. נביא לקפולסקי החדשה את הטעמים שגדלנו עליהם".

בתי הקפה הראשונים שצפויים להיפתח יהיו במרכז הארץ, לאור הימצאותו של המפעל של קפולסקי בנתניה, ולאחר מכן תתרחב הרשת גם החוצה. "אנחנו כרגע בשלב קבלת ההחלטות", מסביר אנגל, "אבל אני מקווה שמהר מאוד הנושא יקרום עור וגידים". 

>> לכל חדשות האוכל