המגמה הכלל ארצית של פתיחת פיצריות מושקעות נותנת אותותיה גם באשקלון, שם פתחו לאחרונה גל בר וטל זוהר, שני חברי ילדות שמתגוררים בסמוך לעיר, פיצרייה בשם בזיליקה שמתמקדת בפיצות נפוליטניות בגודל אישי. 

בבזיליקה תמצאו בין השאר פיצה מרגריטה קלאסית עם רוטב עגבניות, מוצרלה, פרמזן ובזיליקום; פיצה ארטישוק עם בצל סגול, זיתי קלמטה וגבינת ריקוטה; פיצה חריפה עם פלפל חריף, שרי קונפי ופלפלים קלויים עם צ'ילי גרוס; פיצת קרם פסטו עם מוצרלה, גבינת עיזים, בולגרית ובלסמי; פיצה בוראטה עם שמנת, מוצרלה, שרי קונפי, בצל סגול, שום קונפי, בזיליקום ובוראטה; פיצה אננס עם מוצרלה, גבינת מנצ'גו ופרמזן; ופיצת מרינרה טבעונית עם רוטב עגבניות, שום קונפי, שמן זית, בזיליקום ומלח אטלנטי. מחירי הפיצות נעים בין 53 ל-73 שקלים.

פיצה בזיליקה אשקלון  (צילום: גיל אבירם, יחסי ציבור)
חדשה באשקלון. בזיליקה | צילום: גיל אבירם, יחסי ציבור
פיצה בזיליקה  (צילום: גיל אבירם, יחסי ציבור)
פיצת אננס בבזיליקה | צילום: גיל אבירם, יחסי ציבור
פיצה בזיליקה אשקלון פסטה  (צילום: גיל אבירם, יחסי ציבור)
יש גם פסטה | צילום: גיל אבירם, יחסי ציבור

בנוסף מציעים בבזיליקה מבחר פסטות ופוקצ'ות, כמו פוקצ'ה עם זיתי קלמטה, עגבניות מיובשות, רומזרין, שום קונפי ובלסמי; פסטה רוזה עם קרם עגבניות, בזיליקום ופרמזן; פסטה ארביאטה עם רוטב עגבניות, פלפל חריף, שום קונפי ופלפל שאטה גרוס; פסטה פונגי עם שמן זית, חמאה, פטריות, בצל סגול, יין לבן, מחית כמהין ופרמזן; רביולי סלק עם קממבר צאן, סילאן ובזיליקום; פסטה עם רוטב אלפרדו, סלמון מעושן, אפונה וקרוטונים; ופסטה רדיאטורי בצבע שחור עם שמן זית, חמאה, שום קונפי, ארטישוק ובוראטה. מחירי הפסטות נעים בין 58 ל-82 שקלים.

עוד מגישים במקום סלטים כמו קיסר עם אגוזי מלך, אגסים, רוטב קיסר, חסה ופרמזן; פנצנלה עם רוקט, שרי, מלפפון, זיתי קלמטה, בצל סגול ופלפל חריף; וסלט קפרזה עם שרי, עלי רוקט, מוצרלה ופסטו.

המסעדה פתוחה בימים ראשון עד רביעי מ-11:00 עד 23:00, בימי חמישי עד 00:30 ובמוצאי שבת.

פיצה בזיליקה. בן גוריון 13, אשקלון. 08-6765555