מי שעבר בשנים האחרונות בסמיכות לדיזנגוף סנטר לא יכול היה לפספס את הוורוד הבוהק של גלידריית פרוטי הגדולה, שפעלה עד לאחרונה ברחוב המלך ג'ורג'. אז מסתבר שלא עוד: הבעלים של הרשת החליט לאחרונה לסגור את המקום, במטרה להביא לישראל להיט קיץ חדש שעושה לנו חשק היסטרי.

המקום, שנקרא Cremerie de l'éclair, ייפתח בתחילת מרץ ויציע גלידות איטלקיות בתוך מאפים צרפתיים קלאסיים בגרסאות ענק. "זה הולך להיות הסנדוויץ' בר הראשון של גלידות בארץ ובעולם", מסביר תומר לוי, הבעלים של המקום, "מדובר בפיתוח שאני מפתח מזה שלוש שנים כדי להגיע למוצר האולטימטיבי".

יודעים איפה ממש טעים? בפייסבוק שלנו!

קרמרי דה לאקלייר תל אביב אקלייר (צילום: באדיבות תומר לוי,  יחסי ציבור )
בצק רבוך וגלידה רכה. אנחנו מאוהבים | צילום: באדיבות תומר לוי, יחסי ציבור

בקרמרי דה ל'אקלייר יציע לוי גלידות איטלקיות ורכות בכמעט 100 טעמים (בכל שבוע טעמים אחרים), שייצאו מצנתרים ויוזרקו לתוך אקלרים מוגדלים מבצק רבוך אוורירי. מעליהם ניתן יהיה לבחור תוספות כמו פקאנים או קוקוס וסירופים כמו אספרסו או פינה קולדה. לחלופין, אפשר יהיה לבחור טעמים מהוויטרינה ולקבל אותם בתוך פחזניות ענק (מעין לחמניות בגודל לחמניית המבורגר ממולאות בשכבות של גלידה, סירופים ותוספות), בקרואסון, בסופגניות או בלחמניות בריוש.

כל המוצרים ייאפו במקום (כלומר, יגיעו אליו חצי קפואים ושם תושלם אפייתם) ויימכרו ב-18 שקלים. "המטרה שלנו היא להוריד לעם את הפטיסרי הצרפתי הגבוה", אומר לוי, "המצב היום הוא כזה שקונדיטוריות מוכרות אקליירים קטנטנים במחיר של 16-24 שקלים. אצלנו זה לא יהיה ככה".

עוד באוכל טוב:

 

קרמרי דה לאקלייר תל אביב  (צילום: באדיבות תומר לוי,  יחסי ציבור )
וכמובן אקליירים עם גלידה | צילום: באדיבות תומר לוי, יחסי ציבור

לצד המאפים המושקעים יוגשו במקום החדש גם סנדוויצ'י גלידה מעוגיות שנאפות במקום: עוגיות שוקולד צ'יפס, וגם עוגיות מקרון ענקיות (13-16 שקלים לסנדוויץ' עוגיות ו-18 שקלים לסנדוויץ' מקרונים). כמו כן, תוגש בו מנה בשם סאנדיי טוויסטר: כוס גבוהה שנבנית כמו מגדל של שכבות גלידה ותוספות לבחירה (בין השאר, שכבות של עוגת שוקולד חמה וגלידה או טירמיסו עם רוטב וויסקי). המחיר: 20 שקלים.

קרמרי דה לאקלייר תל אביב אקליירים (צילום: באדיבות תומר לוי,  יחסי ציבור )
המוני טעמים. אקלרים ממולאים גלידה רכה | צילום: באדיבות תומר לוי, יחסי ציבור

בדומה לפרוטי, גם את המקום החדש מתכנן לוי להפוך לרשת ארצית. "אני עובד על הקרמרי דה ל'אקלייר עם מהנדסי מזון באופן הרציני ביותר כבר כמה שנים", הוא מספר, "בשנים האחרונות החלטתי למכור את הסניפים של פרוטי אחד אחרי השני, עד שמכרתי את הסניף האחרון. המטרה היא להפוך את הסניף ברחוב המלך ג'ורג' לסניף הדגל של הרשת החדשה, ולצמוח ממנו החוצה".

Cremerie de l'éclair. המלך ג'ורג' 53, תל אביב. כשר.

>> לכל חדשות האוכל