אנחנו לא מכירים הרבה אנשים שיכולים לעמוד מול עוגיות שוקולד צ'יפס ולא לרצות לזלול את כולן. על אחת כמה וכמה כשמדובר בעוגייה אחת ענקית. בבית הקפה התל אביב נולה החליטו להרים את הכפפה ולייצר לראשונה באופן מסחרי את הממתק הטרנדי האמריקאי - עוגיית שוקולד צ'יפס ענקית. הקונספט משלב בין מראה מצועצע וטעם קומוניקטיבי, מה שהופך אותו ללהיט ישראלי מתוק בפוטנציה.

נולה עוגת שוקולד צ'יפס (צילום: שרית גופן,  יחסי ציבור )
עוגת השוקולד צ'יפס. מושלמת למסיבת רווקות | צילום: שרית גופן, יחסי ציבור

יש לנו גם פייסבוק

הרקע:
עוגת השוקולד צ'יפס היא חלק מקולקציית עוגות חדשה שמביאה את כל הטראש האמריקאי המתוק לידי ביטוי, אבל בקטע טוב. מה זה אומר? עוגות שכבות היסטריות וצבעוניות, פאי אמריקאי קלאסי במילוי פירות כמו תפוחים או דובדבנים, Boston Cream Pie - עוגת שוקולד עם קרם וניל וגאנאש שוקולד, קאפקייקס ועוד.

כל אלה יוצגו בנולה בחמישי הקרוב מהשעה 12:00 בצהריים, כחלק מאירוע גדול שבו יימכרו גם מוצרי מסיבות ואביזרים לאופים ביתיים. כמיטב המסורת האמריקאית של מכירות חצר שכאלה, אם לא היה לכם מתוק מספיק תוצע לשתייה לימונדה ורודה עם דובדבני אמרנה. כל העוגות שבמכירה יוצעו, כמובן, גם למכירה באופן קבוע במאפייה, או במשלוח.

נולה עוגות שכבות (צילום: שרית גופן,  יחסי ציבור )
מכירת חצר עם המון מתוק- נולה | צילום: שרית גופן, יחסי ציבור

אז מה חשבנו?
קיבלנו את העוגה במשלוח אל המשרד. כשפתחנו את הקרטון עלה באפינו ריח מצוין שהזכיר מאוד את הניחוחות שעולים מהתנור כשאופים עוגיות בבית. העוגה הייתה תפוחה יותר ממה שציפינו, ולא שטוחה (יחסית) כמו עוגייה ורק הלב מקרם החמאה שעיטר את העוגה, כנראה כדי לעמעם את הצבע החום והמשעמם שלה, היה נראה לנו קצת מיותר והתברר גם כלא מאוד טעים.

הרשמים הראשוניים מטעימת העוגה היו חיוביים מאוד. החלק הפנימי שלה נותר ברובו לח (יחסית לעוגייה), אבל הצדדים היו מעט יבשושיים - דבר בלתי נמנע כשאופים עוגיות - מה שקצת ביאס אותנו. על אך הגודל הלכאורה קטן של העוגה, די קשה לאכול ממנה כמות גדולה - היא עמוסה בסוכרים וחמאה ורק טעימה ממנה מספיקה, מה שאומר שלא מעט אנשים יכולים לחלוק אותה. זו גם נקודה לטובה וגם לרעת העוגה - רק בגלל שאי אפשר לאכול הרבה ממנה, בגלל תחושת הכבדות ומתיקות היתר, היא מספיקה להרבה אנשים.

נולה עוגות שכבות דיזנגוף (צילום: שרית גופן,  יחסי ציבור )
שכבות על שכבות על שכבות | צילום: שרית גופן, יחסי ציבור

למרות כל זה, לקבל משלוח של עוגה כזאת כנראה ישמח את מרבית הילדים והמבוגרים כאחד. היא נראית טוב, מגניבה וטעימה למדי. יש פה פוטנציאל ללהיט (בעיקר בקרב מסיבות רווקות), אבל עם זאת כעוגת יום הולדת או כקינוח לארוחה חגיגית היא יותר מדי פשוטה וקז'ואלית. גם המחיר, 80 שקלים, אמנם לא יקר בטירוף אבל גם לא מאוד ידידותי לעוגה שהיא יחסית לא מורכבת. אז אם ברושם עסקינן, זאת לא העוגה בשבילכם. כגימיק חמוד למפגש חברים, אם בא לכם להשקיע סכום לא מועט, העוגה הזאת יכולה להיות הפתרון עבורכם.

עלות: 80 שקלים לעוגה בקוטר 24 ס"מ (בהמשך ניתן יהיה לרכוש גם עוגה כזאת בקוטר מגש פיצה). יש להזמין את העוגה מספר שעות מראש והיא תגיע אליכם במשלוח לאזור תל אביב.

NOLA American Bakery. דיזנגוף 197, תל אביב. 03-5230527.

>> לכל חדשות האוכל