בעקבות משבר הקורונה, אחת מרשתות המזון הגדולות בישראל ובעולם, מקדונלד'ס, הודיעה על סגירה מוחלטת של כלל הסניפים שלה בארץ לתקופה הקרובה: מקדונלד'ס פרסמה הודעה ללקוחותיה בה מעדכנת החברה כי היות שהמשבר רק הולך ומחריף, החליטו בחברה לסגור את כלל המסעדות ולהפעיל במתכונת חירום בלבד 5 סניפים שתפקידם לספק מזון בחינם לבתי חולים, ולכוחות הביטחון, כמו גם לצוותי מגן דוד אדום.

הרשת, שבימים כתיקונם מפעילה מאות סניפים בפריסה ברחבי הארץ פעלה בימים הראשונים של ההוראות החדשות במסגרת המשבר במתכונת של טייק אווי ואז של משלוחים בלבד. עם זאת, כעת החליטה הרשת לסגור את כל הסניפים מלבד הבאים: סניף מקדונלד'ס במגדלי תל אביב, הסניף בצומת וולקן חיפה, הסניף בבית הכרם בירושלים, סניף קריית הממשלה בבאר שבע והסניף בביזנס פארק חולון.

כאמור, סניפים אלה יפעלו במתכונת ספציפית, היות שהם קרובים במיוחד לבתי החולים המרכזיים בארץ (סניפים בבתי החולים עצמם קיימים אף הם אך לא פעילים), והרשת תתרום מדי יום אלפי ארוחות לרווחת הצוותים הרפואיים שעובדים בתקופה האחרונה ללא הרף ומסכנים עצמם עבור בריאות הציבור. גורמים מוסרים כי הרשת, שמונה מאתיים סניפים ברחבי הארץ, החליטה שלא להמשיך במתכונת המשלוחים לאור הקשיים לשמור על התקנות של משרד הבריאות בנוגע לריחוק בין העובדים, ככל שלחץ שירות המשלוחים יגבר. אלפי עובדי הרשת הוצאו בינתיים לחל"ת.

בינתיים, לבד ממקדונלד'ס, רשתות מזון מהיר אחרות מנסות, לפחות לעת עתה, לשמור על פעילות מסוימת, שמתרכזת כאמור ברובה במשלוחים.