מסעדת הפועלים הבוכרית המוכרת והאהובה, חנן מרגילן בשכונת שפירא בתל אביב, תיסגר מחר לפעילות עד להודעה חדשה. המסעדה, אחת מהמוערכות והפופולריות בארץ, שזוכה שנה אחר שנה בתואר אחת מהמסעדות הטובות ביותר בישראל, תסיים היום את פעילותה, נכון לכרגע באופן זמני. בעלי המקום מסבירים כי הסיבה לסגירה אינה נעוצה רק במשבר הקורונה.

חנן מרגילן התפרסמה בראש ובראשונה בזכות הקבב המצוין שמוגש במקום, אך לא מעט מנות נוספות של המסעדה הפכו עם השנים לאיקוניות: מרק הדושפרה, כיסונים כמו מנטו, גוז'גוג'ה וצ'יבורקים, וכמובן מנת הפלוב. באופן כללי, כל מה שמוגש בחנן מרגילן נעשה באהבה, עם הרבה מחשבה ועקביות מרשימה שלא מאפיינת על פי רוב מסעדות בארץ. וחשוב מכך, באווירה טובה ומשפחתית ובמחירים סבירים בהחלט. במהלך תקופת הסגר החלה המסעדה ביוזמה של משלוחים, דבר שמעולם לא התרחש קודם לכן, וגרף אינספור מחמאות ממבקר האוכל שלנו.

מרק דושפרה, מסעדת חנן מרגילן
שנה אחר שנה ברשימת המסעדות הטובות בישראל | צילום: מרק דושפרה, מסעדת חנן מרגילן

מרק חנן מרגילן
מרק מחנן מרגילן | צילום: ארתור חנימוב

כאמור, בשיחה עם בעלי המקום הובהר לנו כי הסיבות לסגירה הזמנית נעוצות בסיבות שאינן נוגעות למצב הבעייתי אליו נקלעו המסעדות בארץ, ולא פורטה הסיבה הספציפית שגורמת לסגירה המפתיעה. עם זאת, מועד פתיחה מחודשת לא ניתן כרגע. כעת, כל שנותר לנו הוא לקוות שעם חלוף הזעם המקום הנהדר הזה ייפתח שוב לפעילות ונזכה לטעום מהאוכל המצוין שהגישו כאן, כשבעינינו לפחות, מדובר באחת המסעדות הטובות ביותר שפעלו בישראל.