עד עכשיו, תל אביביים שחיפשו קצת שחיתות בדמות פנקייק אמריקני קלאסי ומהביל, היו צריכים להתניע את הרכב ולנסוע לכל הפחות עד לבית הפנקייק המקורי בהרצליה. כעת, סניף תל אביבי יפתח בנמל תל אביב ביום ראשון לתקופת הרצה ויהפוך למוקד חורפי למשפחות ופנקייקיסטים מושבעים.

פנקייק של בית הפנקייק המקורי (צילום: באדיבות המקום)
פנקייק מקופלת של בית הפנקייק | צילום: באדיבות המקום

>> היי, יש לנו פייסבוק

למי שמעולם לא חלף על פני המוסד שמשקיף על כביש החוף בתחנת הדלק שבמחלף הסירה, נספר שבית הפנקייק התחיל את פעילותו עוד בשנת 1965 בגני התערוכה בתל אביב. השנים חלפו והמסעדה החליפה מספר מיקומים ועברה בדרך גם לא מעט תהפוכות (מכאן התוספת "המקורי" לשלט בית הפנקייק בהרצליה בעקבות סכסוך בין הבעלים של בית הפנקייק שממוקם בכפר ויתקין לבית הפנקייק המקורי שנמצא בבעלות המשפחה שהקימה את המסעדה עוד בשנות השישים וממוקם בהרצליה).

אחרי שבית הפנקייק המקורי התמקם לבסוף בהרצליה, הוא הספיק לבסס את מעמדו בקרב חובבי ז'אנר הדיינרים בישראל. כעת, שבה הסעדה למקום בו התחילה את דרכה - תל אביב. המקום החדש, אותו פתח אלון קיפניס, נצר למשפחת הפנקייק, מונה 25 מקומות בפנים ועוד 70 מקומות בחוץ ושומר על הסגנון האמריקני, עם ספות עור רחבות, שולחנות עץ גדולים ושלל אלמנטים שהופכים את הפנקייק לחווייתי יותר. "אני גר בתל אביב בשלוש השנים האחרונות" מספר לנו קיפניס, "ובשנה האחרונה החלטתי שתל אביב זה מקום מצוין לחדש בו את הרשת - אין פה שום מקום שמתמחה בפנקייקס".

בתפריט של הסניף החדש בתל אביב, שומרים גם כן על הקו הקלאסי והמוכר של הרשת עם ארוחות בוקר, בראנצ'ים, ארוחות צהריים וערב וכמובן הרבה מאוד פנקייקס (מעל 30 סוגים). בין המנות למשל: פנקייק פינה קולדה (36 שקלים), פנקייק קלאסי (30 שקלים), פנקייק דובדבנים (36 שקלים), ופנקייק אייריש קרים. מי שלא בא לו לבלוס פנקייקס חמים יכול למצוא כאן גם טוסט בולגרית (36 שקלים), כריך סלמון וסלט (43 שקלים), ארוחת בוקר של שקשוקה, סלט ירקות, לחם וקפה (52 שקלים). לסועדים בעלי המגבלות התזונתיות: במקום יוגש פנקייק ללא גלוטן בייצור עצמי ובעתיד גם פנקייק טבעוני. 

בית הפנקייק המקורי ת"א. התערוכה 3, נמל תל אביב, טלפון: 03-5083611. ראשון-רביעי 9:00-00:00, חמישי- שבת 8:00-2:00. תפריט חלבי. 

 "עוד על פנקייקים וקצפות תוכלו לראות מחר ב"הצילו! אני לא יודע לבשל" (שלישי, 21:00) שם יתמודדו התלמידים עם אתגר החביתיות הגדול"

>> לכל חדשות האוכל