לחם ועוד ירושלים (צילום: אחיטוב גץ,  יחסי ציבור )
שפע לחמים מכל הסוגים | צילום: אחיטוב גץ, יחסי ציבור

אזור המושבה הגרמנית הוא אחד היפים בירושלים, אבל קולינרית, למרבה הצער – מדובר בשעמום. הרבה מסעדות תיירותיות ומעט מדי מקומות שווים באמת. בדיוק בגלל זה כששמענו על "לחם ועוד", המעדנייה החדשה בשכונה, החלטנו לקפוץ לירושלים כדי לבדוק אותה מקרוב. 

עוד חדשות אוכל בפייסבוק שלנו

"
לחם ועוד זאת חנות ומעדנייה שסובבת בעיקר סביב לחם", מספר אחיטוב גץ, מי שהיה מבעלי המסעדות אנג'ליקה, גרנד קפה וקפה פריז בעיר, שפתח את המקום יחד עם שמואל כהן מ"בית המשקאות של שחר". "אנחנו מביאים לכאן עשרות סוגים של לחמים מהמאפיות הטובות ביותר באזור, למשל לחמים ממאפיית הדקל בשוק מחנה יהודה וחלות מהמאפיות העתיקות של מאה שערים, מאפיית לנדנר למשל. יש כאן בכל רגע נתון 15-20 סוגי לחמים".

עוד באוכל טוב: 

 

לחם ועוד (צילום: אחיטוב גץ,  יחסי ציבור )
וגם קינוחים מטריפים | צילום: אחיטוב גץ, יחסי ציבור

מבחר הלחמים הגדול במקום כולל לחמי כוסמין, בגטים צרפתיים, בגטים מקמח מלא ועוד, וטווח המחירים נוח: 18-23 שקלים לכיכר לחם, 8-10 שקלים לבגט. הלחם הוא אמנם במרכז תשומת הלב במעדנייה, אבל מסביבו תמצאו שם מבחר גדול מאוד של מוצרים משלימים: גבינות מצרפת ומהולנד, ממרחים מיוחדים כמו ארטישוק וכמהין או לימון כבוש, חמאה משובחת, שמני זית מזנים מובחרים, ריבות ממשק אופנהיימר ודבש מזנים מיוחדים, כמו דבש פרחי אבוקדו ופרחי אביב של משק גרובר. במקום מוכרים גם שלל מתוקים, מעוגות שמרים ומקרונים ועד פאי לימון וניו יורק צ'יז קייק. בכל ערב יורדים המחירים של כל הלחמים מאותו היום לחצי המחיר, ובהמשך יציעו במקום גם מגוון כריכים מחומרי הגלם הנמכרים בו.

"אני בא מתחום האוכל ובחרתי לפתוח מקום כזה כי אני מאמין שיש אנשים שיודעים לעשות דברים הכי טוב שיש, אם זה לאפות, להכין קינוחים או לייצר גבינות", אומר גץ. "החלטתי ללקט את הדברים הכי טובים שיש מכל היצרנים, כדי שאנשים יוכלו לקבל את הכי טוב שאפשר במקום אחד. אנחנו עדיין חדשים אבל אני מתכנן להוסיף חומרי גלם ולפתח את המקום".

רוצים להתפנק במקום? יש מקומות ישיבה במרפסת חיצונית, ואפשר להישאר לכוס קפה או יין טוב לצד נשנושים מהמעדנייה. בימי הקיץ יורחב השימוש במרפסת ויתקיימו כאן ערבי יין וגבינות, ובינתיים בכל סוף שבוע נערך במקום אירוע מיוחד לקראת השבת, שבמסגרתו נמכרים מגוון מוצרים משכונת מאה שערים, כמו חלות וקיגלים מיוחדים מתפוחי אדמה ואטריות.

לחם ועוד. עמק רפאים 35, ירושלים. 02-6244255 ראשון- חמישי 8:00-21:00, שישי 8:00-15:00 

>> לכל חדשות האוכל