הקיץ כבר מראה סימנים של התפיידות, רוחות נעימות של סתיו נכנסות לתמונה, וזה בדיוק הזמן לצאת לשבת בחוץ. אמרנו בחוץ? אז אין כמו ישיבה על בירה טובה ונקניקייה מושחתת בביר גארדן. הבעיה היא שבארץ עדיין אין מספיק כאלה אותנטיים וטעימים באמת - וכן, אנחנו מכירים ואף מחבבים את הביר גארדן של פאולנר במתחם שרונה, אבל מה לעשות שהוא די בודד בגזרה. על הרקע הזה שמחנו מאוד מאוד לפגוש ב-1040 החדשה, מבית מבשלת וויינשטפן והמולי בלומס הוותיקים.

1040 (השנה שבה הושקה בירת וויינשטפן) נפתח בנמל תל אביב ממש בשבוע החולף וכולל את כל מה שכיף בקונספט של הביר גארדן: בירות מיוחדות (לצד קלאסיות) צוננות שנמזגות כמו שצריך, ספסלים משותפים שלא עושים יותר מדי עניין ואוכל בווארי שמנמן וטעים (נסו את הנקניקיות המיוחדות של המקום, את הצ'יפס, את הפרעצל ואת קינוח הקרם לימון שהוא לא בווארי אבל מה זה טעים).

1040 ביר גארדן (צילום: דנה ברק,  יחסי ציבור )
ככה אנחנו אוהבים את השולחן שלנו. 1040 | צילום: דנה ברק, יחסי ציבור
1040 ביר גארדן שרקוטרי (צילום: דנה ברק,  יחסי ציבור )
ויש גם שרקוטרי | צילום: דנה ברק, יחסי ציבור

מאחורי המקום עומדת מבשלת וויינשטפן ונציגותה בגולה, שהחליטו שהגיע הזמן שגם לישראלים יהיה ביר גארדן של המותג. אליהם חבר אבי רפפורט, מבעלי המולי בלומס המוכר מתל אביב, שחתום גם על חלק מהתפריט, לצדו של השרקוטייר המוכשר אלן טלמור שאחראי על כל מנות הבשר והנקניקיות המוגשות כאן (ויש לא מעט מהן).

עוד באוכל טוב:

אז מה אוכלים פה? נקניקיות טלה עם כרוב כבוש מבושל בבירה, חרדל ותפוחי אדמה צלויים (60 שקלים); שניצל עגל עם פירה (63 שקלים); פלטת שרקוטרי של טלמור הכוללת ברזאולה, פטה כפרי, פסטרמה הודו, פסטרמה בקר וסלמי (75 שקלים); נזיד בקר בבירת וויינשטפן (65 שקלים); והרינג עם שמנת חמוצה, חזרת ועירית (29 שקלים).

ומה בגזרת השתייה? בראש הבירות המעניינות המוגשות במקום עומדת בירת 1516, שיוצרה במהדורה מוגבלת על ידי המבשלה לקראת האוקטוברספט (שהוא גם הטריגר לפתיחת המקום דווקא עכשיו) ומשחזרת את המתכון של וויינשטפן מאותה שנה. 1516, שנחשבת מוצר לאספנים, נמכרת כאן במחיר מיוחד של 24 שקלים לשליש, עד לגמר המלאי (הבירה תתחיל להיות מוגשת רק בחודש אוקטובר).

1040 ביר גארדן נמל תל אביב (צילום: דנה ברק,  יחסי ציבור )
באוויר הפתוח. 1040 | צילום: דנה ברק, יחסי ציבור

חוץ מזה תמצאו כאן בירות מגניבות לא פחות כמו בירת חיטה לא מסוננת Hefeweissbier, בירת Dunkel ענברית ובירת חיטה Vitus זהובה. לטובת המשפחות והילדים המבלים בנמל יהיה אפשר לרכוש כאן גם בירות חיטה ללא אלכוהול, וכן לעשות טייק אוויי בקיוסק הבירה הסמוך למסעדה.

1040 וויינשטפן. ביתן 16, נמל תל אביב. ראשון-חמישי 17:00 - אחרון הלקוחות, שישי-שבת 12:00 - אחרון הלקוחות. לא כשר

>> לכל חדשות האוכל