מהרגע שסיפרנו לכם על בית הקפה החדש של חיים כהן והעוגות הביתיות שמכינה בו אשתו סיגל, ידענו שלא יעבור הרבה זמן ונקפוץ לכאן כדי לנסות אותם. בכל זאת, לא בכל בוקר יש לנו הזדמנות לקבל קפה מהבריסטה חיים כהן.

פיצי קפה, כשמו כן הוא, בית קפה קטן בתחנת הדלק פז העמוסה במתחם הכפר הירוק. לצד פיצי, פועל גם סניף של פילדלפיה של כהן, מה שהופך את המתחם (מלבד לחנויות הנוחות שבו) לממותג חיים כהן באופן כמעט בלעדי.

על הדלפק מוצע מגוון מאפים מתוקים ומלוחים, עוגות, עוגיות, וכריכים שמכינים כל הזמן (ואפשר גם לבקש בהתאמה אישית, לפי מה שאוהבים). אבל אנחנו כאן כדי לנסות את העוגות שאופה סיגל, אשתו של חיים. ביום שאנחנו הגענו היו אלה שתי עוגות קלאסיות: עוגת מיץ (עוגת תפוזים אם תרצו) ועוגת גבינה. את שתיהן ניתן לרכוש בפרוסות במחיר של 15 שקלים (ככל הנראה המנה המשתלמת ביותר שחתום עליה השף חיים כהן), או כעוגה שלמה הביתה.

פיצי קפה (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
מגוון מאפים | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב

עוגת המיץ מוגשת כאן לצד ריבת תותים טובה שמכינה עוד חברת משפחה, אמה של סיגל. העוגה עצמה קלאסית ופשוטה מאוד, אוורירית במידה ונעשית בתבנית קוגלהוף גבוהה כך שכל פרוסה היא בעלת נוכחות מרשימה. מה שמקפיץ את העוגה הביתית הזאת, זה תוספת הריבה המצוינת שמעניקה לה לחות וטוויסט.

העוגה השנייה הייתה עוגת גבינה קרמית שעשויה מ-3 שכבות: שכבת פתי בר מרוסק (אולי הכי רחוק ממה שרגלים לראות אצל שף כמו חיים כהן), מעליה שכבת קרם גבינה עם תוספת מורגשת של לימון ולמעלה שכבת שמנת מבריקה. מדובר בעוגה שברגע שלוקחים ממנה ביס, חוזרים אחורה בזמן. עוגה פשוטה שבפשוטות שעושה בפה טעמים של חגיגת שבועות ביתית מפנקת, ויש בזה בהחלט משהו קסום שקשה למצוא היום בין כל העוגות המורכבות בקונדיטוריות המפונפנות.

בקיצור, חיים כהן תמיד מחזיר אותנו במניפסטים שלו במאסטר שף לטעמים של הבית של אמא, ולפשטות שלו. עכשיו, בעזרת אשתו, הוא מגיש את תמצית הבית הישראלי בכמה פרוסות עוגה לא מתיימרות וכיפיות במיוחד.

קפה פיצי, משה סנה 199, רמת השרון (תחנת דלק פז). 03-9451886.