כשמסעדת הבשרים שיין אנד שארפ נפתחה בשנת 2012, היא הפכה כמעט אוטומטית למוקד לקרניבורים וקיבלה חשיפה תקשורתית רבת ממדים. קומבינציה כזאת בין שחקן כדורסל מוכר - דריק שארפ, לאיש הבשרים ויועץ המסעדנות - יענקל'ה שיין, לא נראתה כאן מזמן. בקיצור, המקום נראה בהחלט מבטיח.

פריים ריב, שיין אנד שארפ. סטייק האוס אמיתי (צילום: בן יוסטר)
שיין אנד שארפ. הבשר נשאר | צילום: בן יוסטר

עוד חדשות אוכל בפייסבוק שלנו

מאז חלפו כשלוש שנים. שארפ לא משחק יותר בקבוצת מכבי תל אביב, עזב את הארץ ואת השותפות במסעדה, ועכשיו גם החצי השני של צמד השמות שמתנוססים על השלט, יענקל'ה שיין, עוזב את המסעדה. "כשפתחנו את המסעדה היה בה הרכב של ארבעה שותפים. אחד מהשותפים, שלמה פינקלשטיין, נפטר במפתיע ואז החלה התפוררות ביחסים בין יתר השותפים", אומר לנו שיין. "הוא היה זה שנהג להסדיר שלום בין כולנו".

לאחר פטירת פינקלשטיין, אחד השותפים עזב ובמקומו נוסף שותף חדש למקום - ספק הבשר נדב אוחיון, שלאור תפקידו הקפיד להביא בשר איכותי למסעדה. "אוחיון שחרר אותי מהצורך לפקח על הבשר במסעדה כי נכנס למקום אדם שכל מהותו הוא לספק לנו בשר מעולה", מוסיף שיין, "ואז הבנתי שהנוכחות שלי במסעדה כבר פחות רלוונטית והיא סוגרת אותי. אני לא יכול להיות במקום אחד כל הזמן אז החלטתי לעזוב את המקום, ולמכור את חלקי. כעת היא שייכת לנדב בלבד".

עוד באוכל טוב:

קריספי דק מסעדת שיין אנד שארפ (צילום: בן יוסטר)
נפתח בקול תרועה לפני כשנתיים | צילום: בן יוסטר

שיין חוזר בימים אלה לעסוק בייעוץ מסעדות בלבד. אחרי קריירה שכוללת חלק ביצירת מנות מפורסמות כמו ההמבורגר המוכר של אגאדיר והשניצל בקפה נואר, וייעוץ למוסדות בשר איקוניים כמו המיט בר בתל אביב, שיבתו לתחום אינה מפתיעה. "אני אוהב לעסוק בהרבה דברים יחד. עכשיו אני עובד שוב עם רשת ההמבורגרים אגאדיר, מפתח את מסעדת אורבנו וייחו ביפו, עובד על פרויקט גדול בווינה וגם התחלתי לעבוד עם מסעדת ג'קו דגים ומאכלי ים המפורסמת מחיפה ונתניה".

אבל זאת מסעדת דגים ופירות ים, לגורו בשר זה לא קצת מוזר?
"כולם מקשרים אותי אוטומטית לבשר בגלל הדברים היותר מפורסמים ומחדשים שעשיתי, שקשורים לבשר. אבל רוב הדברים שעשיתי לא קשורים רק לבשר. עם ג'קו אנחנו הולכים לפתוח בחודשים הקרובים ממש רשת חדשה, כשהמקום הראשון ייפתח בעוד חודשיים באיזור המוסכים של רמת השרון, מאחורי מסעדת עדנה הוותיקה".

מסעדות ג'קו דגים ומאכלי ים בחיפה ונתניה יעברו גם חידוש וריענון על ידי שיין, שבמסגרתו ישולבו מבחר מנות ראשונות בתפריטים, המסעדות יהפכו למוקפדות יותר ומקבץ הסלטים שאנחנו רגילים לראות על השולחנות עם כניסתנו למסעדות יבוטל. "המקום צריך להתחדש", אומר שיין, "אנחנו נעביר את הסניפים בחיפה ובנתניה שדרוג ואחרי המקום החדש ברמת השרון נתקדם עוד".       

ומה עם שיין אנד שארפ, איש מהשמות המקוריים לא נותר עוד במסעדה?
"זה נכון אבל לדעתי השם שלה לא ישתנה. אני מאחל למקום הצלחה רבה. אני כנראה לא אפתח עוד מסעדה משלי בזמן הקרוב. בשיין אנד שארפ רציתי שהמסעדה תהיה לי סוג של בית, אבל כשקרה משהו לא צפוי כמו זה שמישהו מהשותפים ימות, העסק התפורר לי בין האצבעות. אז החלטתי שאני מעדיף לעשות דברים אחרים ולא להיות נעול במקום אחד". 

>> לכל חדשות האוכל