המטבח הסיני אמנם מבושש לעשות קאמבק של ממש בישראל, אבל פעם בכמה זמן בכל זאת מבליחים כאן בתי אוכל סיניים חדשים ומסקרנים, לחובבי הז'אנר. הפעם, בתזמון מיטבי עם התקרבותו של החורף, נפתחת בכפר ורדים לראשונה בארץ מסעדונת שבבסיסה ההוט פוט הסיני - סיר מרק ענקי עם מבחר תוספות שונות.

המקום החדש נקרא הקדירה הבוערת, והקונספט שלו הוא אכילה משותפת סביב ההוט פוט - מרק שמתבשל 5 שעות על גחלים ומדיף ניחוחות עזים של תערובת חמשת התבלינים הסינית. כל סועד יוצר לעצמו קערות מרק שונות, עם מבחר מהתוספות שנמצאות על השולחן - ירקות, טופו, 3 סוגי אטריות סיניות, דפי אורז ממולאים, לחם סיני מיוחד, בשרים, דגים ופירות ים. את התוספות טובלים במרק לבישול קל, וניתן גם לגוון את הטעמים עם 9 רטבים שונים שמוגשים לשולחן.

הוט פוט ורד הגליל  (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
הקדרה הבוערת. הכל נכנס למרק | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב
הוט פוט ורד הגליל תה סיני  (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
ויש גם טקס תה | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב

הקדירה הבוערת נפתחה על ידי נגה ברנע ופועלת בימי חמישי ושישי בלבד, כך שיש להזמין מקום מראש (המקום קטן ויכול להכיל 12 סועדים בלבד סביב השולחן). הארוחה כוללת גם טקס תה סיני מיוחד וקינוחים של אגסים בגרסאות שונות של יין אדום ואניס, יין לבן וכורכום או בירה וקינמון וטראפלס שוקולד ופטל. מחיר הארוחה, כולל שתייה: 190 שקלים לסועד.

"נתקלתי בארוחה הזאת לפני ארבע שנים בביקור שלי בסין, ולפני שנתיים החלטתי להביא את הסיר הבייג'יני לארץ", מספרת ברנע. "התחלתי לעשות ארוחות למשפחות שלי, שהתרחבו לחברים הקרובים, והמעגל החל לגדול ולגדול. בכל פעם שאנשים היו מתארחים אצלי היו מבקשים את הארוחה הזו עד שהחלטתי לקחת את זה צעד קדימה. לקח לי קצת זמן לארגן ולהכין ולבנות את הקונספט, ובינתיים התגובות מדהימות".

לפרטים