שקשוקה איטלקית (צילום: דן פרץ,  יחסי ציבור )
שוקשוקה. חגיגה בשוק הכרמל | צילום: דן פרץ, יחסי ציבור

בכל פעם שנדמה לנו שבשוק הכרמל כבר יש כל מה שבן אדם יכול לרצות לאכול, מדוכני הפירות ועד לשלל המסעדות השוות – נפתח מקום חדש ומוכיח לנו שתמיד יש מקום לעוד. השומר 1 הוא מהמקומות האהובים עלינו בשוק, באני צ'או הפתיע אותנו עם אוכל רחוב מדליק עם נגיעות אפריקאיות, והתוספת הטרייה לסיבוב השוק שלנו היא שוקשוקה – בר שקשוקות בפאתי שוק הכרמל.

יש לנו פייסבוק, בואו נקשקש

את שוקשוקה פתחו שלושה: אשר חביבי, הבעלים של מסעדת פפו הספרדית, ורון ואריאל חביב, הבעלים של בר אוכל, הממוקם אף הוא בשוק ופועל בהצלחה כבר ארבע שנים. "אנחנו חברים טובים מזה שנים, ועכשיו החלטנו לפתוח מקום של שקשוקות כי זה מאכל שוק קלאסי: איך שמנגבים אותה עם הלחם, חומרי הגלם שהם כולם מהשוק, האווירה העממית", מסביר אריאל חביב. "תיירים מאוד אוהבים ומחפשים שקשוקה, וזה משהו שהיה חסר מאוד בשוק הכרמל, כי אין מקום שיודע לעשות שקשוקה אמתית ומתמחה רק בזה. כל המקומות מגישים בין היתר שקשוקה, ואנחנו רצינו ללכת על זה באופן רציני, עם רוטב מיוחד שיצרנו ווריאציות של תוספות ששידכנו לו". "רק ביום הראשון שלנו הוצאנו קרוב ל-300 שקשוקות, כך שאני חושב שהמקום בהחלט יתפוס", מוסיף אשר חביבי. "יש כאן תשעה סוגי שקשוקות, ובימי שישי אנחנו עורכים במקום חגיגות קבלת שבת שמחות".

עוד באוכל טוב:

 

שוקשוקה שוק הכרמל (צילום: אשר חביבי)
תוספת מרעננת לשוק שיש בו הכל | צילום: אשר חביבי

בין השקשוקות במקום ניתן למצוא מבחר רחב שמתאים לארוחות בוקר או צהריים: שקשוקה עם גבינת עזים ובזיליקום (37 שקלים), שקשוקה מרוקאית עם טונה (47 שקלים), שקשוקה ספרדית עם חומוס, קבנוס ותרד (37 שקלים), שקשוקה עם קציצות בשר (45 שקלים), שקשוקה עם קציצות עוף (45 שקלים) ושקשוקה קלאסית של בית (32 שקלים). לצד השקשוקות יש מבחר מנות ראשונות מצומצם כמו סלט עשבי תיבול וחומוס, סלט עגבניות חריף או סלט ערבי קצוץ דק (8-12 שקלים).

שוקשוקה. סמטת הכרמל 30, תל אביב. 050-4429816. שעות פעילות: ראשון-חמישי 9:00-18:00, שישי 8:00-כניסת השבת. כשר.

>> כל חדשות האוכל