טאלי מסעדה הודית טבעון (צילום: ונסה יפה, אוכל טוב)
טאלי. זה טעים | צילום: ונסה יפה, אוכל טוב

תמיד נחמד לשמוע על מסעדות הודיות חדשות. עוד יותר נחמד כשזה קורה סוף סוף גם מחוץ לגבולות תל אביב, שבה נפתחו לאחרונה שלל מסעדות הודיות כמו קפטן קארי של יונתן רושפלד, דוסה בר (שהחליפה את הראמן הטבעוני בועזו), ומא פאו העמוסה בנחלת בנימין.

אז אנחנו שמחים לספר לכם על בית אוכל הודי חדש ואותנטי בשם טאלי, שנפתח לאחרונה בקריית טבעון. מי שאחראי על התפריט במקום הוא יליד הודו שמציע את הגרסאות האישיות שלו לתבשילים המסורתיים ממדינת הולדתו, במחירים משתלמים ונגישים. אז מה יש לאכול פה? את התפריט מובילה ארוחת הטאלי שמורכבת משלל תבשילים כמו תבשיל ירקות, תבשיל עדשים, תבשיל קטניות, יוגורט, צ'אטני הודי ומנגו כבוש עם אורז, צ'פאטי ופאפד (40 שקלים).

חוץ מהטאלי תמצאו כאן מנות כמו מלאי כופתא - כופתאות תפוחי אדמה עם גבינות וקשיו טחון במעטפת קמח חומוס על קארי ויוגורט עם אורז ורוטב עדשים (40 שקלים); פאקורה - רצועות בצל מטוגנות בקמח חומוס (17 שקלים); סמוסה - כיסוני בצק ממולאים תפוחי אדמה ואפונה (17 שקלים); וצ'אולי - שעועית לוביה מבושלת ברוטב אדום עם תבלינים הודים (18 שקלים). בגזרת הקינוחים מציעים כאן כדורי חלבה ושקדים עם שבבי קוקוס (20 שקלים) וגולוב ג'מון - כדורי גבינה בליווי סירופ סוכר (14 שקלים). בנוסף, לאחרונה החלו להגיש במקום גם חומוס, שמוגש החל מהשעה 09:00, ומיד אחריו, ב-12:00 מוגש הטאלי.

עוד באוכל טוב:

טאלי מסעדה הודית (צילום: ונסה יפה, אוכל טוב)
כובשת את טבעון. טאלי | צילום: ונסה יפה, אוכל טוב

אם אזור קריית טבעון לא מספיק צפוני בשבילכם, בטח תשמחו לשמוע על מסעדה הודית נוספת, תחת אותו השם בדיוק, שנפתחה לפעילות לפני כמה חודשים בנופית חרמון, סמוך לאזור התעשייה הצפוני של קריית שמונה. טאלי קריית שמונה (אין קשר לטאלי טבעון) היא מסעדה הודית אותנטית וחמימה שמגישה גם היא קלאסיקות הודיות צמחוניות נהדרות. תמצאו כאן בין היתר טאלי (37 שקלים), מלאי קופטה (41 שקלים), פלאק פניר (41 שקלים) וביריאני (41 שקלים).

טאלי. זבולון 1, קריית טבעון. ראשון עד חמישי: 09:00-22:00 | שישי: 09:00-16:00. כשר

טאלי. נופית חרמון. 04-6077764. ראשון עד חמישי 12:00-22:00, שישי 11:30-16:00. כשר

>> לכל חדשות האוכל