גל האוכל ההודי ששוטף את ישראל ממשיך לתפוס תאוצה; אחרי תל אביב, שבה תוכלו למצוא את שני הסניפים של קפטן קארי (ובקרוב סניף נוסף שייפתח ברחוב דיזנגוף), הדאבה ההודית מונאר, שני הסניפים של מסעדת מא פאו ומסעדת דוסה הטבעונית שהתמקמה בצפון העיר, ובמקביל התפתחות סצנת האוכל ההודי בצפון הארץ - עכשיו הגיע סוף סוף תורו של הדרום. הכירו את דאבה: מסעדה הודית חדשה ומקסימה בשדרות.

לצד השם ההודי הבלתי רשמי, בדאבה הצמחונית-טבעונית תמצאו שולחנות נמוכים מסורתיים לישיבה משוחררת ואווירה נעימה. התפריט שמוצע כאן הוא נכון לכרגע תפריט הרצה שיתרחב בהמשך, אך גם עתה המשותף לכל מה שמגישים כאן הוא תמחור מתון במיוחד ונדיבות של מנות שופעות.

דאבה שדרות מסעדה הודית  (צילום: ג'רמי יפה, אוכל טוב)
צמחונית וטבעונית. דאבה | צילום: ג'רמי יפה, אוכל טוב

אז מה אפשר לאכול כאן? בין המנות העיקריות במקום תמצאו פניר בקרם בטטה עם חלב קוקוס, לצד אורז בסמטי או צפ'אטי (39 שקלים); מלאי כופתה - כופתאות תפוחי אדמה, גבינת פניר וירקות בקרם אפונה וקשיו (45 שקלים); פניר באטר מסאלה - גבינת פניר הודית ברוטב עגבניות ושמנת (39 שקלים), וכמובן, איך אפשר בלי מנת הטאלי המסורתית שכוללת אורז בסמטי עם זרעי כמון קלויים, דאל (תבשיל עדשים), ואלו מטר - תבשיל תפוחי אדמה ואפונה, צ'פאטי וצ'אטני נענע (35 שקלים). עוד בתפריט: מנות מוכרות קצת יותר כמו ביריאני - אורז בסמטי מוקפץ עם ירקות, קשיו וצימוקים (27 שקלים); וסאבג'י - תבשיל ירקות עונתיים עם קארי (25 שקלים).

בהמשך יתרחב התפריט ויכלול גם מנות ראשונות כמו סמוסה - קונוס הודי פריך במילוי תפוחי אדמה וירקות על ראיטה מלפפונים (19 שקלים); בג'יה בצל - לביבות בצל עם צ'אטני נענע (17 שקלים); וקינוחים הודיים מסורתיים כמו באנופי - עוגיות חמאה, ריבת חלב ובננות גלידה וניל (17 שקלים), וכמובן הקינוח שלום למלכה, שמוכר לכל יוצאי הודו, עם עוגיות חמאה, בננות, קשיו, שוקולד וגלידת וניל (26 שקלים).

דאבה. הרצל 27, שדרות. 08-9404616. ראשון-חמישי 12:00-20:00. כשר

>> לכל חדשות האוכל