פיצהfix (צילום: נמרוד סונדרס, אוכל טוב)
בלי תחליפי גבינה וחומרים משונים | צילום: נמרוד סונדרס, אוכל טוב

הפיצריות בישראל נחלקות פחות או יותר לשני סוגים: הסוג הראשון הוא של פיצריות שף - כאלו שמחזיקות תנור לבנים ענקי מיובא מאיטליה, בצק שהשף יספר שעבד עליו שבוע בניסוי וטעייה, שלל תוספות יצירתיות ותג מחיר של 60 שקלים והלאה. מהצד השני יש את הפיצריות הרגילות. בהן אין התהדרות ופשוט מכינים לכם מגש פיצה ב-30 ש"ח, עם כל מיני תוספות.

כבר ביקרתם בפייסבוק שלנו היום? 

אז כששמעתי שיש בהרצליה מקום חדש שמנפץ לחלוטין את הגמוניית המחירים, ומציע מגש ב-15 שקלים, הייתי חייב לבדוק. המקום נקרא פיצהfix, ולמרות השם, הצבע והפונט אין לו קשר לקופיקס המפורסמת. מדובר ברשת שהחלה לפעול לפני חודשים ספורים, ומחזיקה כבר שני סניפים בכפר סבא, אחד בהוד השרון ואת זה שבהרצליה.

עוד באוכל טוב:

 

פיצהfix (צילום: נמרוד סונדרס, אוכל טוב)
תעמיסו לנו שלושה מגשים, אנחנו בדרך | צילום: נמרוד סונדרס, אוכל טוב

לא תמצאו כאן משולשים בודדים, פיצות בכל מיני גדלים, לחם שום, סלטים, פסטות ושאר דברים שיש בכל פיצרייה שכונתית ממוצעת. גם בשביל פיצות מחיטה מלאה או כוסמין תצטרכו לגשת למקום אחר. מה כן יש שם? מגש פיצה בגודל בינוני, כזה שמספיק לשני אנשים ברמת רעב בינונית-קלה (שישה משולשים) ומגוון תוספות שמתומחרות ב-7 שקלים לאחת (הרווח צריך להגיע מאיפשהו), ביניהן זיתים, פטריות טריות, בולגרית, בצל, עגבניות, טונה ואפילו אנשובי. השמועה על המחירים רצה מפה לאוזן, וזה עובד - משפחות מעמיסות פה מגשים בקצב. המקום לא מחזיק שליחים (עובדת אחת תפעלה את כל העסק כשהגענו לביקור), אז מי שרוצה שהפיצה תגיע אליו הביתה יוסיף 20 שקלים למשלוח דרך חברה חיצונית.

פיצהfix (צילום: נמרוד סונדרס, אוכל טוב)
מגש פיצה במחיר של משולש | צילום: נמרוד סונדרס, אוכל טוב

ואיך הטעם?
הפיצות נאפות לפי הזמנה. רוטב העגבניות נעשה במקום ומתובל בנדיבות באורגנו ומעט סוכר, והזכיר לי את הרוטב שנהגתי להכין בימי כעובד בפיצריה. הגבינה היא 100% גבינה צהובה מהסוג הרגיל, לא מוצרלה, שאינה מיצורי הכלאיים הסינתטיים שמכילים גם סויה ושאר דברים לא קשורים.

אחרי פחות מ-10 דקות בתנור החם הגיע אלינו המגש. הפיצה היא מהסוג הדק (אבל לא דקיק וקרקרי), ובדקות החסד הראשונות שלה מחוץ לתנור, הריח ומראה הגבינה המבעבעת עשו את העבודה. שולי הבצק פריכים מאוד, וזה נהדר (תכונה שחסרה בהרבה עיגולי בצק גבינתיים), והגבינה והרוטב משתלבים כראוי. בשורה התחתונה - חובבי הפיצות יקבלו פה תמורה מצוינת לכסף.

פיצהfix, בן גוריון 25 הרצליה, 09-7669922, ראשון-חמישי 24:00-11:00

>> והנה המון מתכונים לחנוכה