אין דבר שמשמח אותנו יותר מלגלות מקומות מפתיעים במיקומים לא שגרתיים. כזה הוא בדיוק בית המאפה "מאפייה בלול" של עוז יוחנן טאוב, שנפתח ממש לאחרונה בלול בלב משק בבאר יעקב ונמצא כרגע בתקופת הרצה. יוחנן טאוב, שעבד בעברו במוסדות תל אביביים כמו רביבה וסיליה ומאפיית דלאל, החליט לפני כשנתיים לעזוב את תל אביב לטובת אווירה כפרית יותר, ומשנחשף למיעוט האופציות לקפה איכותי באזור החליט לפתוח מקום משלו. "עברנו לפה מתל אביב אחרי שעשיתי מעבר מנדל"ן לקונדיטוריה", מספר יוחנן טאוב, "וכשמצאתי את עצמי שותה קפה ברשתות הגדולות נולד הרעיון של להפוך את הלול במושב למאפייה".

מאפייה בלול מאפים  (צילום: סמדר ליאני, יחסי ציבור)
מתוקים או מלוחים? | צילום: סמדר ליאני, יחסי ציבור
מאפייה בלול  (צילום: סמדר ליאני, יחסי ציבור)
מתל אביב לבאר יעקב | צילום: סמדר ליאני, יחסי ציבור

עכשיו ליוחנן טאוב עצמו יש הרבה פחות זמן לשבת לקפה ומאפה, אבל הוא מקפיד לספק היצע מרשים לאלה למגיעים למאפייה בלול. המקום מציע מגוון לחמים, מאפים מתוקים ומלוחים, עוגות ועוגיות - את הכל אפשר לקחת בטייק אוויי או לשבת לאכול על שולחנות פיקניק בחוץ. תמצאו פה, למשל, בריוש מדופף עם גבינת עיזים וזעתר טרי, מאפה חצילים, מאפה גבינה ומרווה, מקל גבינה, קרואסון מלוח עם הרבה שומשום ומלח, קיש פטריות, קרואסון שקדים, קרואסון פטל, קרואסון שוקולד וקרואסון קלאסי, סטיקי באן, טארט לימון, טארט פירות, עוגיות שוקולד צ'יפס ומלבן שוקולד מבוסס שכבות עוגת שוקולד וקרם לוז עם גנאש שוקולד.

מאפייה בלול קיש  (צילום: סמדר ליאני, יחסי ציבור)
ויש גם קיש | צילום: סמדר ליאני, יחסי ציבור

לצד הקינוחים נמכרות במקום עוגות בחושות שמשתנות כל הזמן, כמו שיש של פעם עם שמנת חמוצה ושוקולד ובחושה בננה פקאן עם קמח שיפון מלא וסוכר חום, וגם עוגת קראנץ שוקולד וקראנץ ריקוטה וצימוקים. בין הלחמים המוצעים במקום: לחם שיפון מלא, לחם כפרי, לחם שיפון אגוזים, בגט ולחם דגנים. טווח המחירים נע בין 17 ל-22 שקלים ללחם ובין 8 ל-10 שקלים למאפה.

בינתיים המקום פתוח בימים חמישי ושישי בלבד (7:00-16:30 בחמישי, 7:00-15:00 בשישי), ובהמשך יורחבו שעות הפעילות. בימי שישי גם מציעים ב"מאפייה בלול" פלטת גבינות ובגט ומוזלי, למי שמאפים הם לא הקטע שלו.

מאפייה בלול. הדר 41, באר יעקב (במושב תלמי מנשה)