חובבי המטבח הסיני הוותיקים בישראל בוודאי זוכרים היטב את מסעדת יין ינג של ישראל אהרוני, שנסגרה אומנם כבר בשנת 2008, אבל במשך כמעט שלושים שנים, הייתה אחת המסעדות הסיניות המפורסמות בארץ. 

יין ינג לא הייתה המסעדה שבה פרץ השף, אבל בהחלט הייתה אחד מהפרויקטים הכי בולטים שלו לביסוס המטבח הסיני בפרט והקולינריה האסייתית בכלל, בישראל. כעת, נתבשרנו לשמחתנו כי מותגים לא מתים, הם רק מחכים לזמן טוב לעשות קאמבק, וזה בדיוק מה שקרה עם יין ינג - שלא נפתחת מחדש - אבל מפציעה מחדש בחיינו למשך חודש אחד בלבד.

יין ינג אהרוני בפקין  (צילום: אנטולי מיכאלו, יחסי ציבור)
סלט עוף | צילום: אנטולי מיכאלו, יחסי ציבור

הקאמבק של יין ינג יתבצע במסעדת פקין, אף היא מסעדה אסייתית מיתולוגית שקיימת כבר 40 שנה. השף ישראל אהרוני יגיש במקום מנות של יין ינג, בתאריכים 22/8-22/9. הפרויקט נעשה בשיתוף פעולה עם ביונד מיט וקיקומן, כשהתפריט יכלול גם אופציות למנות טבעוניות, שממש לא היו קיימות לפני 15 שנים.

בין המנות בתפריט תמצאו סלט עוף ומלפפון אהרוני סטייל עם רצועות חזה עוף, מלפפונים, אטריות שעועית, שומשום קלוי, צ׳ילי ובצל ירוק ברוטב טחינה סינית (48 שקלים), באן במילוי חזה עוף בפנקו עם חסה בייבי ג׳אם, צ׳ילי ורוטב מיונז סרירצ׳ה אסייתי (41 שקלים), חציל מאודה בסויה בסגנון יין ינג עם לימון, שום וג׳ינג׳ר, בצל ירוק וקריספי שאלוט ( 46 שקלים), דאבל פרייד קריספי ביף עם אטריות אורז, פטריות, ג׳ינג׳ר ובקר פריך ברוטב סויה כהה, בצל ירוק ונבטים (78 שקלים), חזה ברווז צרוב בגלייז אסייתי עם באק צ׳וי מאודה, 5 תבלינים ואורז מאודה (98 שקלים); ודג לברק מאודה הונג קונג סטייל עם פטריות שיטאקי, יין סאו שינג, צ׳ילי, בצל ירוק וג׳ינג׳ר (103 שקלים).

יין ינג אהרוני בפקין תל אביב  (צילום: אנטולי מיכאלו, יחסי ציבור)
המנות של יין ינג בפקין | צילום: אנטולי מיכאלו, יחסי ציבור
ישראל אהרוני (צילום: מתוך "חי בלילה", קשת 12)
מחזיר את יין ינג לחיים לחודש אחד בלבד | צילום: מתוך "חי בלילה", קשת 12

בתחילת שיתוף הפעולה בין אהרוני לפקין ניתן יהיה לאכול מהמנות של יין ינג רק במסעדה עצמה, ואחרי השבוע הראשון המנות יוצעו גם במשלוחים. מי שמכיר את אהרוני יודע שלא מדובר בטיפוס נוסטלגי במיוחד, אז ניקח אנחנו על עצמנו את ההתרגשות מהקאמבק הכיפי הזה, ונחגוג עם קצת אוכל סיני מהעידן שבו עוד לא הייתה קורונה.  

פקין ויין יאנג. משה סנה 54, תל אביב-יפו