לכאורה, אין שום דבר יוצא מגדר הרגיל בפיתה פנדה. עוד דוכן חמוד בין עשרות הדוכנים בשוק הכרמל, שמגיש פיתות שף. אלא שהכל כאן אחר, מהאווירה, דרך הגישה החברותית ועד לטעמים, ששונים מכל פיתת שף אחרת שניסיתם.

על פנדה אחראי עידן פיינבורג שמכונה גם פנדה. הוא מגיש כאן 3 פיתות בלבד: סביח, סביצ’ה דג ובשר מפורק. אבל השמות התמציתיים לא מעידים דבר וחצי דבר על הפיתה עצמה, שהיא אחד ממאכלי הרחוב הכי טובים שטעמנו בישראל.

הפיתות עצמן נשמרות כאן במתקן אידוי, והן אווריריות להחריד. הן מוגשות כפיתה גדולה (27-39 שקלים), או גור- פיתה קטנה יותר (19-29 שקלים) שמאפשרת להתנסות בכמה מילויים בלי להתפוצץ.

פיתה פנדה סביצ'ה (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
וזאת גרסת הסביצ'ה | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב

הרעיון של כל פיתה בפנדה הוא ליצור חוויה אחרת לחלוטין ממה שמכירים במנות רחוב קלאסיות בישראל. פיינבורג משלב בין טעמים ים תיכוניים לאוכל פרואני או הודי ולמראית עין חושבים שמדובר בשילובים שלא יעבדו, כמו סביצ'ה דג עם טחינה או צ'אטני סלק עם חציל. אבל זה עובד. ואפילו עובד מעולה.

הפיתה החביבה עלינו כאן הייתה מנת הדגל של המקום – פיתת החציל. החציל עצמו בושל במשך שעות ארוכות והפך להיות נימוח ומתקתק. צ'אטני הסלק הוסיף חמיצות קלה, וסלט מרענן הוסיף חריפות וירוק לפיתה. הטחינה הייתה נהדרת ואפילו סלט הביצים היה שונה ממה שמכירים, אוורירי ועדין במיוחד. אנחנו חותמים לכם, סביח כזה, לא ניסיתם עדיין.

פיתה פנדה. מל"ן 47, תל אביב. 052-2991880