בניגוד להמבורגרים מושחתים, מק אנד צ'יז ופנקייק, שנכנסו עמוק ללב של תרבות האוכל בישראל, המאפים האמריקאיים מעולם לא זכו אצלנו לעדנה אמיתית. למעשה, כבר יותר מדי זמן שנולה אמריקן בייקרי היא הנציגה הכמעט בודדה של הז'אנר כאן (היא וקפה זוהו, שמהווה גם הוא ייצוג נאה). אז עכשיו נכנסה לתמונה מאפייה חדשה וגדולה בשם Sweet Box, שמלהיטה את שוק לוינסקי עם עוגיות אמריקאיות, מאפים ועוגות מושחתות בטירוף. תהיו מוכנים לזריקת סוכר.

סוויט בוקס עוגות (צילום: שרה שמחוביץ,  יחסי ציבור )
עוגות אמריקאיות בסוויט בוקס | צילום: שרה שמחוביץ, יחסי ציבור

את המאפייה החדשה מפעילה שרה שמחוביץ - קונדיטורית אוטודידקטית שאופה מגיל 10, שהחליטה אחרי שנים של עיסוקים מגוונים להיכנס בכל הכוח לעולם האפייה. בסוויט בוקס היא חברה למיכאל טננבאום - אחד השותפים בדלידה, המסעדה והבר בלוינסקי, ובבר הטפאלה במרכז תל אביב - ויחד הם הקימו גן שעשועים מתוק מעוצב (על ידי רוני קרן) בצבעי תכלת ולבן, שמשרים עליך עם הכניסה תחושת אופוריה נעימה.

הרעיון של סוויט בוקס התחיל בכלל בקופסה - ומכאן גם השם של המקום. "רציתי ליצור משהו שאפשר יהיה להזמין הביתה ובתוכו כל מיני מאפים טריים וטובים", מסבירה שמחוביץ. "אני עובדת על הרעיון יותר מחצי שנה ואת הקופסה הסופית עיצבתי בעצמי". את הקונספט הזה החלה שמחוביץ להוציא לפועל מתוך המטבח הביתי שלה, עד שהבינה שיש צורך במטבח הכנות גדול בהרבה.

עוד באוכל טוב:

סוויט בוקס מאפייה סינבון (צילום: שרה שמחוביץ,  יחסי ציבור )
ויש גם רול קינמון מטריף | צילום: שרה שמחוביץ, יחסי ציבור
סוויט בוקס מאפייה עוגיות (צילום: שרה שמחוביץ,  יחסי ציבור )
בקרוב, גם במשלוחים הביתה או למתנות | צילום: שרה שמחוביץ, יחסי ציבור

כך נולדה המאפייה החדשה בשוק לוינסקי, ומשם הדרך לחנות הצמודה הייתה יחסית קצרה. מטבח ההכנות מיועד לאירועים, ובו גם יוכנו קופסאות המתוקים למשלוח, ואילו החנות עצמה פעילה בימים חמישי ושישי בלבד ומהווה, מלבד מוקד מכירה סופר-מגרה, מעין חדר תצוגה לאפשרויות שניתן להזמין במשלוח. את החנות אתם יכולים לפקוד כבר עכשיו, מדי סוף שבוע, ואילו את קופסאות המתוקים של סוויט בוקס יהיה אפשר להזמין רק בעוד כמה חודשים, בעלות של כ-30 שקלים. ההרכבה של הקופסאות תיעשה באופן אישי (תחת השם מיקס בוקס) לפי קטלוג מוצרים אינטרנטי. בהמשך מתכננים שמחוביץ וטננבאום להרחיב את עולם המשלוחים המתוקים לקופסאות לפי נושאים ספציפיים כמו מאנץ' בוקס, לאנץ' בוקס ובראנץ' בוקס.

במקום החדש מקווה שמחוביץ, שעשתה תקופה ארוכה בניו יורק, להביא בצורה טובה ונאמנה למקור את מיטב המאפים האמריקאיים, וביניהם עוגיות שוקולד צ'יפס במגוון סוגים, בראוניז, בלונדיז, עוגות גבינה מעודנות וכמובן מאפים מושחתים כמו עוגיית מונסטר קוקי עם שוקולד ואגוזים, מאפי סינמון רול ענקיים, עוגת גזר אמריקאית עם זיגוג, מאפינס וקאפקייקס קטנטנים בטעמים כמו רד וולווט או שוקולד - או כפי שהיא מכנה אותם: "מאפים נאמנים לז'אנר שהם אוכל נחמה מושחת".

סוויט בוקס שוק לוינסקי (צילום: שרה שמחוביץ,  יחסי ציבור )
חלום מתוק. סוויט בוקס | צילום: שרה שמחוביץ, יחסי ציבור

Sweet Boxאמריקן בייק שופ. החלוצים 6, תל אביב. 03-6196030. ראשון- רביעי 9:00-18:30, חמישי 8:30-19:00, שישי 8:30-17:00. כשר

>> לכל חדשות האוכל