אחרי שנה של ציפייה, והכנות מחתרתיות של מנות בשרים מלהיבות, מחר נפתחת סוף סוף לפעילות מסעדת 25M - מיט מרקט, בסמיכות לקצבייה המצליחה בשוק הכרמל. במקום יבשל השף ירון קסטנבוים, אחד מבעלי הקצבייה, יחד עם שפים כמו יונתן בורוביץ' שלוקח אף הוא חלק במיזם. קסטנבוים מגדיר את המסעדה כבית אוכל צנוע עם מספר מצומצם של מנות שמתמקדות בבשר משובח, שרבים מאתנו לא מכירים.  

אין תמונה
מיט מרקט. הבשר הטוב בארץ מידיו של אחד השפים הנחשבים

יש לנו פייסבוק, בואו

"בתפיסה שלי זאת לא ממש מסעדה, כי מסעדה זה גדול מדי להגיד", אומר לנו קסטנבוים. "זה בית אוכל של המיט מרקט ואנחנו פותחים מחר את המקום לראשונה".

לבית האוכל החדש שקיבל את השם 25M משום שהוא מרוחק רק 25 מטרים מהקצבייה האם, לא יהיה ניתן להזמין מקום ויוגשו בו רק 3 מנות קבועות לצד נתחי בשר שונים ומיוחדים שיתווספו לתפריט היומי ויוסרו ממנו לפי החשק והמצב של חומרי הגלם הקיימים בקצבייה. חשוב להדגיש שגם לפני בית האוכל החדש ניתן היה לאכול מנות כאלה ואחרות בקצביית מיט מרקט בימים מסוימים. אך עתה, לאור הביקוש והרצון להרחיב את הזמינות של המנות, ניתן יהיה לאכול כאן באופן קבוע ובמקום מוסדר ומורחב. 

עוד באוכל טוב:

ירון קסטנבוים שרונה מרקט (צילום: נמרוד סונדרס, אוכל טוב)
קסטנבוים. יהיה טעים | צילום: נמרוד סונדרס, אוכל טוב


בין המנות שיהיה ניתן למצוא במסעדה החל ממחר: קבב משובח, שווארמה שכבר סיפרנו לכם כמה היא מושלמת ונתחי בשר פחות מוכרים של בקר או טלה (פריים קאט ולואו קאט בשיטות הכנה שונות). מחר, ביום הפתיחה תוגש במקום כיכר לחם ענקית מעשה ידיו של אדון שיפון לצד בשר לשון נימוח, חרדל וחמוצים. 

בהתאם לאווירה המשוחררת של המקום המחירים של המנות כאן הם לא בשמיים. בין 45-50 שקלים למנה, כאשר סטייקים יתומחרו לפי מידותיהם ויעלו יותר לכשיוגשו. לצד מנות הבשר יוגשו משקאות כמו עראק, בירה ואוזו.

המטרה של המסעדה החדשה, כפי שקסטנבוים כבר הסביר לנו בעבר, היא להעביר את חדוות הבשר הטוב הלאה וללמד אנשים על נתחים שהם לאו דווקא הפופולאריים ביותר. בד בבד, ממשיך קסטנבוים לעבוד על מיזם שרונה מרקט הענקי, שיפתח בהמשך הקיץ. 

25M, מיט מרקט. סמטת הכרמל 30, תל אביב. 052-6963632 שני וחמישי 11:00-17:00, שלישי- רביעי 11:00-17:00, 19:00-23:00, שישי 10:00-16:00. לא כשר.

>> לכל חדשות האוכל