אחרי שנים של שממה קולינרית, האזור של איצטדיון בלומפילד ביפו מתחדש סוף סוף בבית אוכל שמושך אליו פודיז מכל הארץ, והפעם לא רק בשביל ארוחה אחרי או לפני המשחק.

ייתכן שכבר שמעתם על בורגר סטיישן 23, שנפתחה לאחרונה מול שער 5 של האצטדיון המחודש. המקום התפרסם במהירות בזכות הגימיק של לחמניות בצבעים - ירוק, אדום וצהוב, שמסמלים כל אחד קבוצת כדורגל אחרת אם אתם אוהדים מושבעים, או פשוט לחמניות שצבועות בתערובת צבעים טבעית על בסיס כורכום, סלק או מחית תרד (אפשר לנשום לרווחה).

הלחמניות אומנם לא אמורות להיות מושפעות בטעמן מהירקות המוספים לבצק, אבל מבחינת המראה מדובר בשדרוג רציני, שהופך אותן לפוטוגניות במיוחד. לתוך הלחמניות האלה נכנסים המבורגרים בהשראת הקציצות האמריקאיות של קבוצת 5guys, כאן בגרסת בקר או טלה, יחד עם רטבים שמוכנים במקום כמו שום, צ'ימיצ'ורי ואלף האיים בגרסה חרפרפה.

בורגרסטיישן 23 המבורגר לחמנייה ירוקה  (צילום: אנטולי מיכאלו,  יח"צ)
המבורגר בקר בלחמנייה ירוקה | צילום: אנטולי מיכאלו, יח"צ

על בורגר סטיישן 23 אחראי יונס אוסרוף, מסעדן לשעבר (יונס בתל אביב) ואיש עסקים בהווה, חובב אוכל מושבע שנהנה להעביר את החודשים האחרונים בניסיונות פיתוח של הלחמניות המיוחדות ובהאבסת בני ביתו בסוגי המבורגר שונים עד שהגיע לנוסחה המושלמת מבחינתו.

כל ההמבורגרים במקום מצופים פלפל שחור, שמעניק להם מעטה פריכות וחריפות קלה ונעימה. בתוך הלחמנייה הירוקה מגיעה קציצת בקר מבשר אנגוס, בתוך הלחמנייה האדומה קציצת טלה ובתוך הלחמנייה הצהובה גרסת המקום לקנטאקי פרייד צ'יקן - עוף מטוגן פריך. מלבדם יש בתפריט מנה לחובבי הבשר הכבדים, שנקראת מייבאך אנימל ג'ונגל וכוללת מיקס בשרים שעושנו 12 שעות במקום - אסאדו, סינטה, טלה ואווז - בלחמניית פרנה.

לתוך כל כריך יכולות להיכנס גם תוספות כמו אווז, פטריות, ביצת עין, בצל מקורמל, צ'דר ואבוקדו, ולצד ההמבורגר אפשר להזמין טבעות בצל, כדורי פירה ברוטב צ'דר, פוטטוס עם גרידת תפוז או כרובית ברוטב סטיישן. המחירים הם 58 שקלים למנת נקניקיות צ'וריסוס, 78 שקלים לכריך מייבאך, 48 שקלים לכריך עוף ו-54-64 שקלים להמבורגר במשקל 200 גרם.

 

בורגרסטיישן 23 עוף מטוגן  (צילום: אנטולי מיכאלו,  יח"צ)
כריך עוף מטוגן | צילום: אנטולי מיכאלו, יח"צ

אנחנו טעמנו את שלוש האופציות שמוגשות בלחמניות הצבעוניות וראשית חייבים לדווח שלצבע באמת אין כל השפעה על הטעם או המרקם. פשוט לחמניית שמרים אוורירית, שבמקרה גם צבועה בצבע. אחרי שכיסינו את זה, ההמבורגר הטוב ביותר לטעמנו היה המבורגר הטלה, שהוא פשוט מצוין - יחסי השומן והבשר בקציצה טובים, היא עסיסית באופן מיוחד ועובדת היטב עם הלחמנייה הקלויה, הרטבים העדינים והירקות הפריכים.

לא נותר לנו אלא להודות שלמרות החשד הראשוני שהיה לנו, בבורגר סטיישן משקיעים בעיקר במעטפת האינסטגרמית, האוכל במקום התגלה כמוקפד ומושקע לא פחות.

בורגר סטיישן 23. שארית ישראל 23, תל אביב יפו, מול שער 5 של אצטדיון בלומפילד. 03-7436353. שבת-רביעי 11:00-23:00, חמישי-שישי 11:00-24:00. לא כשר