חשבנו שכבר ראינו הכל, בעיקר מעבר לים: לחמניית המבורגר מגה חריפה, לחמנייה שחורה מדיו דיונון או מק נוטלה של מקדונלד'ס שסחף את הרשת ממש לאחרונה. אבל מתברר שגם המוח היהודי לא מתכוון להישאר מאחור בכל הקשור לחידושים בעולם הג'אנק פוד; הכירו את השחיתות האולטימטיבית לחנוכה: SufganiKing, סופגנייה שבתוכה המבורגר. כן, מה ששמעתם.

הפלא הקלורי הזה ימתין לכם במשך שמונת ימי חג החנוכה בלבד (מסוף חודש דצמבר) בסניפי רשת ברגר קינג. אז מה יחכה לכם במנה? בבקשה: הקציצה המוכרת כמובן שם, ויחד איתה גם חסה, עגבנייה, מלפפון חמוץ ובצל. את הריבה הקלאסית יחליף ממרח הקטשופ המתבקש. המנה תעלה 14.90 שקלים לסנדוויץ' לבדו ו-29.90 שקלים לארוחה הכוללת צ'יפס ושתייה.

האמת היא שלא מדובר בחידוש יוצא דופן, וגם כאן בארץ נתקלנו כבר בעבר בהמבורגרים שהוגשו בתוך דונאטס, אבל עצם המחשבה שהמנה המושחתת הזו תהיה בהישג ידו של כל אחד, גם אם לשבוע אחד בלבד, ריגשה אותנו בהחלט. בקיצור, לא נותר לנו מה לעשות עם כל ההתרגשות הזאת, לבד מללכת לטעום.

סופגנייה בורגר (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
בחיים לא תסתכלו עליה אותו הדבר | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב

אז איך היה?

את המבורגר הסופגנייה טעמנו במסגרת אירוע סגור שנערך בסניף ברגר קינג בדיזנגוף סנטר בתל אביב. הגענו חמושים בהרבה התלהבות אך גם עם חשש כבד מצרבת. המסקנה הראשונה? זה מושחת ברמות! מה עוד? הדבר הראשון שמורגש בסיפור הזה זה הריח - ריח חזק של סופגנייה לפני הכל. קצת מוזר בהתחשב בעובדה שבאנו לאכול המבורגר, לא? מבחינת המראה הסופגניקינג מגיע ארוז בדיוק כמו כל המבורגר רגיל, ולמרות שהוא נראה כמו המבורגר קלאסי של ברגר קינג הוא קטן ממנו משמעותית ומגיע עם קציצה במשקל 50 גרם בלבד.  


מה לגבי הטעם? באופן מפתיע זה טעים. ההבדל העיקרי - כמעט היחיד - בין הסופגניקינג להמבורגר הרגיל טמון ב"לחמנייה המטוגנת". טעם הלוואי הוא מאוד שומני, ובדיוק כמו בכל חוויית סופגנייה - יש כאן שילוב בין מתוק מוצנע למליחות בולטת. הבאסה היחידה היא הבילד אפ: בניגוד לציפיות, בשורה התחתונה לא מרגישים כאן איזו רוח חנוכה מיוחדת. מדובר במוצר מושחת ושמן, במיוחד ברגע שאחרי - אבל ברמת החגיגיות הוא קצת מאכזב, וגם קוטנה של הקציצה לא עוזר. שורה תחתונה: למרות הבעיות הקטנות שציינו מדובר במוצר סופר מגניב וכיפי, משביע לחלוטין למרות גודלו, וכיף לדעת שסוף סוף משקיעים גם בנו, הישראלים, עם רעיונות יוצאי דופן, עד כדי כך שגם אתרים שונים בעולם ממש מתלהבים מהיציאה המדליקה הזאת. 

הסופגניבורגר תוגש בסניפי הרשת מ-25 בדצמבר ועד 1 בינואר. ככה נוכל לפחות לפתוח את השנה הבאה בדיאטת רצח.

>> לכל חדשות האוכל