מי שעובר בימים האחרונים במקום שבו שכנה עד לפני כמה חודשים מסעדת אלבה, ברחוב אבן גבירול בתל אביב, חוזה בשלטי "בקרוב" המצפים לפטיסרי-בולונז'רי חדש ומעוצב. על המקום אחראיים כעת ג'ניפר ויונתן בופ - אחים שעלו לישראל משווייץ בתחילת שנות התשעים והחליטו להקים פטיסרי שוויצרי על שם אביהם, ג'ראלד.

קרואסון שקדים (צילום: istockphoto)
ג'ארלד. מבטיחים קרואסונים בווריאציה שוויצרית | צילום: istockphoto

"אבא שלי הוא שף שמתגורר בשווייץ ומשם נולד הרעיון לפתוח מקום שוויצרי", מספרת ג'ניפר. "במהלך השנים היו למשפחה שלנו בתי תה ופטיסרי-בולונז'רי בשווייץ ועכשיו אבא שלי עוזר ומייעץ לנו על המקום החדש".

בואו לקרוא מה עוד חדש בפייסבוק שלנו

החלל של מסעדת אלבה – ביסטרו שהפעילו השף יאיר יוספי וג'ו מרסיאנו (ממסעדת הקנטינה בתל אביב) – עמד ריק במשך חודשים ארוכים, וג'ראלד תשתלט רק על חלק מהחלל הגדול. על פי הבעלים החדשים, הרחבה החיצונית של המקום תהפוך למוקד שוקק שיכיל כארבעים שולחנות ישיבה לסועדים.

"יהיו כאן המון מאפים, לחמים, עוגות, עוגיות ופטיפורים שוויצריים", מפרטת בופ. "אלו דברים שונים ממה שמכירים כאן בארץ, ואת הסוגים המפורטים שלהם אנחנו שומרים כהפתעה".

עוד באוכל טוב:

ג'ראלד תיפתח במהלך חודש דצמבר, ותפעל משעות הבוקר המוקדמות ועד חצות. יוגשו שם ארוחות בוקר, ארוחות צהריים ונשנושי ערב לצד כוסות יין, והיא מתעתדת להיות כשרה חלבית - נישה שתל אביב חסרה בה.

על זוג האחים, שעוסקים במקור בתחומי אדריכלות וניהול פרויקטים, יפקח האב השף, שיגיע לביקורים תכופים משווייץ. על המטבח יהיה אמון שף שיגייסו האחים ויעבור אף הוא חפיפה על ידי בופ האב.

הרבה מאוד פטיסרי ובולונז'רי נפתחו לאחרונה בתל אביב. במה הפטיסרי השוויצרי שלכם שונה?
"כן, יש הרבה מקומות שפותחים לאחרונה, אבל הם מבוססים על האפייה הצרפתית ומוכרים בעיקר מאפים, בעוד שאנחנו מתמקדים באפייה שוויצרית. אנחנו לא ממציאים כאן את הגלגל אבל אנחנו כן מביאים למקום החדש את הדברים שגדלנו עליהם בשווייץ - מוצרים איכותיים ואסתטיים שאנחנו אוהבים, וצריך לבוא לראות ולטעום כדי להבין למה הם מיוחדים. המקום ידבר בעד עצמו".

ג'ראלד. אבן גבירול 36, תל אביב 03-5063135. שבת- חמישי: 07:00-00:00, שישי: 07:00-16:00.

>> לכל חדשות האוכל