אחרי הבשורה על השריפה של מסעדת אורי בורי הוותיקה בעכו, במהלך הפרעות הליליות, גם מסעדות מרקטו, מהמסעדות המובילות בעיר, מדווחת על שריפת המסעדה. מרקטו שייכת לעומרי ונועם שחר, אחים שמפעילים ביחד את המסעדה מזה כשבע שנים בבזאר הטורקי של בלב העיר העתיקה.

עומרי שחר, שף המקום, מספר שאתמול בחצות המסעדה נשרפה כליל וכי הוא נאבק על מנת להציל את אנשי הצוות שלו. "נועם אחי היה במסעדה עם שני מלצרים, טבח ושוטף כלים, היה לנו סרוויס אבל ראו שהכל באזור מתלקח ובאו לקפל את המקום. פתאום שברו את השערים של הבזאר ופרצו פנימה, פשוט באו לשחוט את הצוות שלי עם סכינים".

מרקטו עכו אחרי התקיפה  (צילום: עמית שחר)
המראות מהמסעדה אחרי התקיפה | צילום: עמית שחר

לכיוון המסעדה נזרקו בקבוקי תבערה ומספר שכנים הגיעו למקום כדי להוות חוצץ בין ההמון לצוות ולהוציא את העובדים החוצה מהמהומות. "אם לא השכנים שבאו והוציאו את הצוות החוצה - הייתי נמצא היום בהלוויות", מסביר עומרי "השכנים ראו שזה הולך לכיוונים כאלה ופשוט משכו אותם החוצה מהעיר העתיקה. המסעדה שבורה ומרוסקת. שברו לי הכל, שרפו אותה. הכל פיח".

נועם שחר, אח של עמרי והמנהל של המקום נשמע היום עדיין מזועזע לחלוטין מהתרחיש: "היינו בערב רגיל, בשבע בערב עוד הכל היה בסדר. לאט לאט הדברים התחילו להתחמם וכשבאנו לנעול את המסעדה אי אפשר היה לצאת. ניסינו לדבר עם המשטרה ולא הגיעו ללוות אותנו החוצה. פתאום הגיעו 30 רעולי פנים ומישהו מקומי החביא אותנו בתוך חדר. ניסינו להיות בשקט אבל הם גילו שאנחנו שם ועם סכינים ניסו לפרוץ את הדלת. התחננו על החיים שלנו ולמזלי 2 שכנים קלטו את הסיטואציה והוציאו אותנו לאט לאט. במזל חוץ מפגיעות נפשיות אין פגיעות פיזיות, אבל הצוות והלקוחות בטראומה". 

האמנתם שמשהו כזה יכול להתרחש?

"לא האמנו שזה יכול לקרות. אנחנו עובדים עם המקומיים פה שנים, והיו אנשים שהגיעו לשמור עלינו כדי שלא תהיה התלקחות לכיווננו, אבל גם הם כבר לא יכלו לעשות כלום. שבע שנים שאני משתף פעולה עם השוק וכל האנשים פה והם יושבים אצלי ואני איתם והכול באמת שמח וביום אחד זה נהרס כאילו זה כלום. הבזאר הטורקי גמור".

אתה חושב שתפתחו מחדש?

"אני באמת לא יודע. אני היום נמצא בסערת רגשות. לא ישנתי מאתמול. אני באפיסת כוחות ואני רואה את אח שלי מרוסק לגורמים. הוא כל שנייה אומר לי שפשוט הצילו אותו כי אם לא הוא היה באדמה".