"לחשוב על המזון לילדים". גרניט (צילום: יוסי זילברמן)
אומר שלום למונא- אסף גרניט | צילום: יוסי זילברמן


לפני כשנתיים, רכשה קבוצת המסעדות מחניודה את מסעדת מונא הרומנטית בבית האמנים בירושלים, יחד עם השף של המקום מושיקו גמליאלי שנכנס כשותף והוביל את המטבח אחרי 5 שנים בחזית של מסעדת מחניודה. כעת, נודע לנו כי הכוחות הופרדו. מונא, נותרה בידיו של גמליאלי וקבוצת מחניודה ובעליה- השפים אסף גרניט, יוסי אלעד ואורי נבון, יצאו מהתמונה.

"אני מתכונן לתהליך הזה כבר הרבה זמן ומאוד רציתי להתחיל לקחת החלטות בעצמי, על העשייה שלי", אומר גמליאלי, "הייתה לי תקופה מצוינת במחניודה והמונא היה נכס שתמיד היה באחריותי. בתקופה האחרונה הגעתי לרצון להמשיך בדרך עצמאית משלי ולתפעל את המונא כמו שאני רוצה. הייתה לקבוצת מחניודה ולי תקופה מצוינת של קולינריה יחד אבל כמו כל אחד שיוצר אתה רוצה בשלב כלשהו לפרוץ את תקרת הזכוכית ולהתקדם. המונא נשארת אותה מסעדת מהממת ומעולה עם אותו מקום וללא שינויים. במקביל, אני גם עובד על פרויקט נוסף אישי ושלי שיקרום עור וגידים בקרוב".

בואו לקרוא מה עוד טעים בפייסבוק שלנו

את מונא רכשו גרניט ושותפיו לקבוצת מחניודה, מידיו של השף גיא סלוק אחרי שהפעיל אותה כביסטרו צעיר ומצליח בירושלים במשך שנים והתעייף. עם כניסת הקבוצה למסעדה הם שינו את הקו הקולינרי בה לאוכל קלאסי צרפתי ואלגנטי אך שמרו על השם, המוניטין החיובי ומרבית המעטפת החיצונית שלה, כולל חצר שמהווה את אחת השוות בעיר.

עוד באוכל טוב:

לאחר שרכשו את מונא, המשיכה קבוצת מחניודה להתפתח ורכשה גם את מסעדת הסדנא, והפכה אותה למסעדת שף בדגש על בשרים. בהמשך, פתחה הקבוצה גם את בר היין ובית הקפה טלביה שבירושלים ואת מסעדתם בלונדון- פאלומר, שמביאה את ירושלים לסוהו. בכך, היא צרפה את ארבעת המסעדות הללו למסעדת מחניודה האיקונית שלהם בשוק הירושלמי המפורסם ולבר האוכל הסמוך יודל'ה.

השמועות על הפרידה של קבוצת מחניודה ממונא מרמזות כי הדרכים פוצלו לאור ריב בין גמליאלי לחברי הקבוצה, אך הוא אינו מאשש זאת. גם השף אסף גרניט מבהיר כי לא מדובר בריב או סכסוך אלא פרידה כתוצאה מרצון ליציאה לדרך עצמאית של גמליאלי ותמיכה מלאה בו. "החלטנו למכור למושיקו את מונא אחרי שדיברנו על זה בינינו כבר תקופה", מסביר גרניט, "אנחנו מאמינים בו ומונא הייתה המוצר שלו כבר מהיום הראשון שלנו שם. יש לו כעת שותפים עסקיים חדשים במקום אבל הוא זה שימשיך להוביל אותו".

קבוצת מחניודה מתכננת בעתיד הקרוב להמשיך ולהתפתח בחו"ל עם עבודה על פרויקטים נוספים בלונדון ובפריז, חלקם כבר חתומים וחלקם רק בהתהוות. "אנחנו מאוד מחוברים למה שאנחנו עושים בארץ אבל יש לנו המון מה להגיד בחו"ל", אומר גרניט, "לכן, החלטנו להיפרד מהמונא ולתת למושיקו להמשיך לבדו. גם לי היה שלב אחרי שנים במסעדות כמו אדום, לבן והקולוני שהחלטתי שאני רוצה להמשיך לבד. ועכשיו, זאת תחילת הדרך של מושיקו ואנחנו נהיה שם עבורו ונתמוך בו בכל מה שצריך".

מונא. שמואל הנגיד 12, ירושלים. 02-622-2283