הגל המקסיקני ששוטף את תל אביב לא עוצר לרגע, ואין ספק שהגיע הזמן לקרוא לילד בשמו - יש לנו פה חתיכת טרנד. אחרי שנים שמכריזים בתעשיית האוכל המקומית שהגיע זמנו של האוכל המקסיקני לכבוש את הישראלים, היום זה בהחלט קורה. במהלך כמה חודשים בלבד נפתחו לפעילות בתל אביב מסעדות מקסיקניות למכביר, שמפיצות את טעמי החלפיניו והסלסה לכל עבר. אנחנו, על כל פנים, כבר התמכרנו. 

טאקו (צילום: istockphoto)
תנו לנו עוד מקסיקניות, אנחנו אוהבים את זה | צילום: istockphoto

עוד חדשות אוכל בפייסבוק שלנו

המצטרפת הטרייה לאינספור הטורטיות והבוריטוז היא פאנצ'ו - מזללה מקסיקנית חדשה שתיפתח רשמית בשבועות הקרובים במקום שבו פעלה עד לאחרונה מסעדת אואזיס, ברחוב טשרניחובסקי בתל אביב. פאנצ'ו חוברת לקבוצת מסעדות מקסיקניות חדשות בעיר כמו אל טאקו בצפון תל אביב, שנפתחה על ידי הבעלים של מסעדת מקסיקנה הוותיקה, לוס ברנינג טאקוס שהתמקמה בחזית בר הדלי והספיקה בכמה חודשים בלבד להפוך למוקד טרנדי של ממש וכמובן מסעדת דייגו סאן, שבה לקח השף אסף דוקטור את האוכל המקסיקני צעד אחד קדימה ושילב אותו עם אוכל קוריאני.

עוד באוכל טוב:

 

טאקו חזיר, אואזיס (צילום: אפיק גבאי, mako אוכל)
הטאקו שהיה כאן קודם. פעם אואזיס, עכשיו פאנצ'ו | צילום: אפיק גבאי, mako אוכל

בימים אלה נמצאת פאנצ'ו בתחילתה של תקופת הרצה, ולכן זמני הפעילות שלה טרם קבועים וכך גם התפריט, שמוצע בתקופה הקרובה במחירים מוזלים. בין המנות בתפריט ההרצה ניתן למצוא ארוחת בוקר מקסיקנית (ביצת עין בקן עם אורז פריחולס, כוס קפה קטנה וקינוח, 36 שקלים), טאקו צמחוני עם אורז, שעועית, ירקות מבושלים, גוואקאמולה ופטריות (9 שקלים ליחידה אחת, 24 שקלים ל-3 יחידות), טאקוס קרנה (טורטייה מקמח רגיל או מתירס ממולאת ברצועות בקר בסגנון מקסיקני, חלפיניו, אורז, שעועית, פטרוזיליה, שום וירקות, 10 שקלים ליחידה אחת או 25 שקלים ל-3 יחידות), מולידו (תבשיל בשר טחון בסגנון מקסיקני עם אורז, שעועית, כוסברה, פטרוזיליה, שום וסלסה, 10 שקלים ליחידה אחת או 25 שקלים ל-3 יחידות), בוריטו עם מילוי עוף, בקר או מילוי צמחוני (18-20 שקלים), קסדייה עם גבינה, בצל וחלפיניו (9 שקלים ליחידה או 24 שקלים ל-3 יחידות). בגזרת הקינוחים מוגש כאן פסטל קה סבסטיאן - מאפה קלוי עם ריבת חלב (8 שקלים למאפה גדול), על שמו של השף במקום.

המסעדה החדשה היא מקום קטן עם מטבח פתוח ומספר שולחנות בשתי קומות קטנות. הבעלים של המקום, ערן דונסקו, בילה תקופה ארוכה במרכז אמריקה והתאהב באוכל המקסיקני. בניגוד למסעדות המקסיקניות הקיימות, המנות בפאנצ'ו לא כוללות שימוש בפירות ים או בחזיר אלא עושות שימוש רק בבשר בקר או עוף. לאור האפשרות להזמין יחידה אחת בלבד מכל מנה, תהיה פה אפשרות אמיתית להתנסות במגוון רחב של מאכלים מקסיקניים.

תתכוננו: פאנצ'ו אינה המיזם המקסיקני האחרון שאנחנו עתידים לפגוש בעתיד הקרוב. בעוד כחודשיים יפתחו לפעילות בר שירה ודרור אלתרוביץ' מבר הקוקטיילים הפופולרי האימפריאל בתל אביב את לה אוטרה - מסעדה קריבית-מקסיקנית חדשה במלון אימפריאל ברחוב הירקון 66 בתל אביב. המסעדה נמצאת בפיתוח בימים אלה ותיפתח בקרוב באותן דקדקנות ומקצועיות שמאפיינת את בר הקוקטיילים האינטימי.

פאנצ'ו. טשרניחובסקי 1, תל אביב. לא כשר.

>> לכל חדשות האוכל