בימים אלה מצטרפת לשורת המסעדות שסובלות קשיים אחת שאהובה עלינו במיוחד - מסעדת פק היי בבת ים, מהמסעדות הסיניות הוותיקות בארץ, שלפני כשבועיים סגרה את הדלתות - כנראה באופן זמני - אחרי 38 שנות פעילות. המסעדה, שלה קהל לקוחות ותיק ונאמן, פעלה בלב בניין מגורים - מה שהיה חלק מסוד הקסם האינטימי שלה, אבל גם היווה מכשול בדרכה להתרחב ועורר קשיים בירוקרטיים ותפעוליים לא מעטים, שאיתם התמודדו הבעלים במהלך השנים.

פק היי קלמארי (צילום: ג'רמי יפה, אוכל טוב)
היה שלום קלמרי. אהבנו אותך | צילום: ג'רמי יפה, אוכל טוב

לפני שבועיים עדכנו בעלי המקום כי עקב ליקויים בלתי צפויים הקשורים לבניין שבו שוכנת המסעדה, המקום ייאלץ להיסגר באופן זמני. עכשיו מוסרים גורמים הקשורים למסעדה שהמקום ככל הנראה לא ייפתח מחדש במקום המקורי, אך הם עובדים על מציאת מקום חלופי בעיר. אם לשפוט לפי הביקוש האדיר מצד הלקוחות - תושבי בת ים והסביבה, ולא רק הם - בכל מקום שבו תפעל המסעדה היא תזכה להצלחה גדולה.

אנחנו ביקרנו בפק היי לפני כחמש שנים, אחרי שהשמועה על מסעדה סינית אותנטית ונעימה במקום לא צפוי הגיעה לאוזנינו, ונפעמנו לגלות מקום מקסים עם אוכל סיני כיפי וטוב, שלא מנסה להיות טרנדי או מודרני, ומדובר בקומפלימנט. התפריט בפק היי כלל הכל מהכל - בשרים, פירות ים, דגים, מוקפצים וכמובן אגרולים - וכל המנות ללא יוצא מן הכלל היו גדולות במיוחד ומתומחרות באופן משתלם מאוד. בקיצור, מדובר במסעדה סינית משפחתית ואדיבה במלוא מובן המילה, ששירתה נאמנה את סועדיה עשרות שנים ועל כך היא ראויה לכל שבח.

סייע בהכנת הכתבה: גיל גוטקין