נמל תל אביב, הלילה (צילום: דוברות כבאות מחוז דן)
צוותי הכיבוי פעלו במשך שעות ארוכות כדי לכבות את הלהבות | צילום: דוברות כבאות מחוז דן

קצת יותר משנה חלפה מאז עלתה בלהבות מסעדת פיר 23 של משפחת מחרובסקי בנמל תל אביב. אמש התחוללה שריפת ענק גם במסעדת הדגל היוקרתית והמוכרת יותר של המשפחה, מסעדת מול ים, הממוקמת בצמוד אליה בנמל תל אביב. לפנות בוקר הצליחו מכבי האש להתגבר על האש.

על פי בדיקות ראשוניות במצלמות האבטחה ועל פי נתוני מכבי האש, הסיבה לשריפה היא קצר חשמלי במקפיא קונדיטוריית המסעדה. מול ים, הקיימת משנת 1995 ועומדת בחוד החנית בסצנת המסעדנות העילית בישראל, נהרסה כליל, אך לא היו אבדות בנפש. נזכיר כי השערות המשטרה באשר לנסיבות השריפה של מסעדת פיר 23 נעו גם הן סביב קצר חשמלי או הצתה. 

ביצת פברז'ה מול ים (צילום: ערן לוי,  יחסי ציבור )
ביצת פברז'ה של מול ים. אנחנו כבר מתגעגעים | צילום: ערן לוי, יחסי ציבור

עוד באוכל טוב:

רק בקיץ האחרון פיר 23 חזרה לפעילות, אחרי של שיפוץ מאסיבי. עדיין לא ניתן לדעת כמה זמן ייקח עד שמול ים תשתקם. "בשלב זה אנו פועלים על מנת להעריך את הנזקים בזריזות", אומרים שלום ובן מחרובסקי, מבעלי המסעדה. "אנו, בשיתוף צוות המסעדה, עושים הכל על מנת להשיב את המסעדה לפעילות בהקדם האפשרי לאחר תיקון הנזקים ושיפוץ".

מול ים נמצאת במקום השלישי בדירוג המסעדות הטובות בארץ, על פי דירוג אתר טבלת המבקרים המשקלל ביקורות של מבקרי מסעדות ישראליים, ומדריך גו מיו הישראלי זיכה אותה בציון הגבוה ביותר במשך חמש שנים ברציפות. כמו כן, המסעדה הוכתרה כאחת מ-144 המסעדות הטובות בעולם על ידי המדריך הצרפתי Les Grandes Tables du Monde ושמה אף הוזכר כמסעדה המגישה את הלובסטר הטוב בעולם בפרק של "המשרד" האמריקאית. מול ים גם הוכתרה גם כמסעדה היקרה בישראל על פי דירוג פורבס. לפני כשלוש שנים הוציאה המסעדה ספר בישול מרהיב, שחלקו אנציקלופדיה לדגים ופירות ים וחלקו השני מלא במתכונים מהמסעדה, שנקווה שנזכה לאכול אותם שוב, ולא בגרסת המטבח הביתי שלנו.

>> לכל חדשות האוכל