אחרי המתנה מרובה, שבוע האירוויזיון הגיע, ואיתו לא מעט אירועי אוכל שיתקיימו במהלך הימים הקרובים בתל אביב. הראשי שבהם הוא פסטיבל האוכל תל אביב EAT שיתקיים בלב כפר האירוויזיון. האירוע, שהחל אמש בשעה חמש בערב, יתקיים עד יום שבת ויכלול הופעות של אמנים מוכרים כמו עברי לידר, סטטיק ובן אל ושפיטה; צפייה בחצאי הגמר ובגמר עצמו; וכמובן הנושא שלשמו התכנסנו כאן - הרבה מאוד אוכל.

בתל אביבי EAT ישתתפו 80 דוכני אוכל שיציעו מאות מנות מידיהם של כמה מהשפים המוכרים בישראל, לצד אופציות מגוונות לאוכל רחוב שווה. פסטיבל האוכל מתקיים השנה במתכונת של פוד טראקס ודוכנים שמציעים מנות שף וכן אוכל רחוב במחיר של עד 35 שקלים למנה.

פסטיבל תל אביב איט חיים כהן  (צילום: דודו בר סלע, יחסי ציבור)
חוגגים אירוויזיון | צילום: דודו בר סלע, יחסי ציבור

בין היתר תמצאו כאן דוכנים של מסעדות שף כמו אריא של השף גיא גמזו, OCD של רז רהב, קוואטרו ומסה של השף אביב משה, שגב של שגב משה, ודוכן של דיקסי ופילדלפיה של חיים כהן.עוד יוצעו במקום דוכנים של מנות מיוחדות כמו קרפ צרפתי מלוח במגוון מילויים של ברטון קרפרי; דוכן פוקה; דוכן תימני של סאלוף ובניו; דוכן פריקסה מבית הטוניסאי של אלי; דוכן אוכל רחוב גרוזיני מבית טשטשווילי; דוכן בורקסים במילויים מקוריים של בורקס TLV, דוכן דונאטס של השואורוס בייק האוס; ודוכן כריכים של רחל בן אלול ממאסטר שף.  

הפסטיבל ייפתח מדי אחר הצהריים בשעה חמש ויימשך עד לשעות הלילה. ביום שישי הוא יחל בשעה שתיים עשרה בצהריים ויסתיים בכניסת השבת. בשבת ייפתח במוצאי השבת ועד לסיום הגמר הגדול.

פסטיבל תל אביבי איט חיים כהן  (צילום: דודו בר סלע, יחסי ציבור)
אוכל של יפו תל אביב במחיר נמוך במיוחד | צילום: דודו בר סלע, יחסי ציבור