השף פרנק אזולאי היה אולי מוכר ככוכב טלוויזיה קולינרי וכבעלים של אי אילו מסעדות ומיזמי אוכל, אך השנים האחרונות בחייו היו מורכבות מאוד. אזולאי פשט את הרגל והתקשה למצוא תעסוקה.

כל זה עד שבשנה החולפת הניח בצד את האגו והגיע לתוכנית "משחקי השף" כמתמודד. הוא אומנם לא זכה להגיע לגמר, אך הבריק במהלך רוב העונה, ובסיומה הצליח להשיב לעצמו את ההכרה שלה היה זקוק. מאז הוא עובד ללא הרף: מארח סועדים אצלו בבית לארוחות טעימות, מייעץ למסעדה כשרה בעמק האלה ולאחרונה אף פתח רשת לאוכל רחוב אסייתי בשם ג'אפו.

View this post on Instagram

A post shared by JapoIsrael (@japoisrael) on

ג'אפו נפתחה לפעילות ממש לפני שבוע במיקום בולט ברחוב אלנבי בתל אביב, ממש בסמיכות לשדרות רוטשילד. בנוסף, פועלים כבר שני סניפים נוספים של הרשת בבני ברק וברמת גן, וסניף נוסף ברחוב דיזנגוף 116 בתל אביב נמצא בהקמה בימים אלה ממש. אזולאי ושותפיו עומלים על התרחבות ארצית של הרשת בתקופה הקרובה, וכן אפשרות להתרחב לחו"ל.

ג'אפו פרנק אזואלאי רול דגים  (צילום: יהונתן בן חיים, יחסי ציבור)
מגוון רולים. רק אל תצפו לסושי | צילום: יהונתן בן חיים, יחסי ציבור

ג'אפו פרנק אזואלאי אריזה  (צילום: יהונתן בן חיים, יחסי ציבור)
בטייק אוויי | צילום: יהונתן בן חיים, יחסי ציבור

הקונספט של ג'אפו מאחד בין קערות פוקה לרולים גדולים במילוי דגים, שמורכבים ממשטח אורז ודף אורז, ובתוכם מגוון שילובים אפשריים (ממש כמו אלה שאתם מכירים ממסעדת שי שי התל אביבית).

בתפריט של ג'אפו תמצאו רולים במילויים כמו טרטר טונה אדומה בפונזו וספייסי מיונז, כרוב אדום, חסה, מלפפון, בצל ירוק, סלק, נבטים ועשבי תיבול; סלמון צלוי בגלייז סילאן וסויה, איולי ג'ינג'ר, כרוב, סלק, אבוקדו, חסה, בצל ירוק, בטטה, נבטים ועשבי תיבול; וקערה במילוי סלמון מעושן וטונה באיולי בזיליקום, אבוקדו, חסה, מלפפון, צנונית וסלק עם עלי בזיליקום.

מבחינת קערות הפוקה, מציעים כאן קערות עם הרכב קבוע כמו בול אטלנטי - טרטר סלמון, אורז, צ'ימיצ'ורי אסייתי, אצות ווקאמה, כרוב אדום, חסה, כרוב לבן, גזר, פולי סויה, נבטים וג'ינג'ר כבוש; וקערה במילוי שווארמת דג ים לבן, אטריות שעועית, חסה, גזר, צנונית, מלפפון, עגבניות שרי, גרגירי חומוס, בצל לבן וירוק, איולי קארי וטחינה גולמית. מי שמעוניין יכול גם למלא את קערת הפוקה שלו בתוספות מהוויטרינה - אורז לבן או חום, קינואה, מגוון ירקות, דגים, אצות, אגוזים ורטבים. המחיר של הרולים ושל הקערות הוא 45 שקלים למנה.

ג'אפו פרנק אזואלאי  (צילום: יהונתן בן חיים, יחסי ציבור)
פרנק אזולאי והקערות | צילום: יהונתן בן חיים, יחסי ציבור

ואיך האוכל? קערות הפוקה שמוגשות כאן מגוונות וכל אחד יכול להרכיב אותן לעצמו עם הרבה יותר רכיבים ושילובים אופציונליים (לא תמיד הכל משתלב היטב, גם בקערות המובנות בתפריט, וזאת נקודה שכדאי לזכור). הרולים עצמם מהווים סוג של תחליף ללאפה (חוויית האכילה שלהם לא דומה כלל לזו של אכילת סושי). בסך הכל, כתחליף לכריך או לאפה, מדובר באפשרות מעניינת ומהנה.

לכל הפרטים