רק שבועות ספורים חלפו מאז פתחו אסתר ויהונתן מיר את המסעדה החדשה שלהם בצפת, והיה נראה שעם הזכייה בגמר MKR, התינוק החדש שנולד ממש באותו השבוע והמסעדה הטרייה שנושאת את שמם - החיים רווי המורכבויות של השניים עולים על מסלול חדש וחיובי במיוחד.

>> מתכונים לפסח

אלא שלא הכל ורוד, ולצד השמחות, חווים השניים מחדש בתקופה האחרונה את המשבר הכלכלי שלהם. במהלך התכנית היו יהונתן ואסתר בתהליך של פשיטת רגל, ולכן כספי הזכייה שלהם בסך מאתיים אלף שקלים - שחלקם יועדו למסעדה החדשה - מוקפאים כרגע עד לסיום הבירור בפשיטת הרגל. נכון לעכשיו, בני הזוג לא קיבלו אף לא שקל מכספי הזכייה והכספים מוקפאים עד לסיום ההליכים.

המשבר של מנצחי MKR
אסתר ויהונתן זכו בריאליטי הבישול, אך טוענים שרוצים לעקל את כל כספם | צילום: מתוך "אנשים", קשת 12מבחינת יהונתן ואסתר מדובר בנקדת שבר של ממש והשניים מספרים ל"אנשים" בשברון לב ודמעות כי מבחינתם הם שילמו למדינה כל מה שהיו חייבים במסגרת הסדר פשיטת הרגל שלהם, ושהם בנו על כספי הזכייה כדי לשלם על פרטים יום יומיים מחייהם ולכסות הפסדים מהתקופה בה נאלצו לא לעבוד כדי להשתתף בתכנית. כרגע נמצאת סוגיית כספי הזכייה בדיונים והשניים לא יודעים איך ומתי היא תגיע לסיומה.

"כשלא היו לי אמצעים לשלם ועשיתי הכל בשביל לשלם הכל היה בסדר", אומרת אסתר, "את החוב שלי שילמתי ואת התנאים שהייתי צריכה לעמוד בהם עמדתי בהם. אז על מה המשחק פה?". "אני מאוד כועס", מוסיף יהונתן, "אם ייקחו לי את הכסף הזה אני זורק את תעודת הזהות שלי לפח. מבחינתי אין לי שום עניין עם המדינה הזאת יותר".

בינתיים, שניהם נמצאים מדי יום במסעדה, כדי להגשים הפעם בהצלחה את החלום לנהל מסעדה ולהאכיל אנשים. על ההתמודדות עם לא לראות את הילדים בגלל העבודה, על המשבר ותחושות הבגידה מהמדינה ועל האורחים שמגיעים מכל הארץ לאכול אצלם, מספרים יהונתן ואסתר בהרחבה הערב ב"אנשים" .

אסתר ויהונתן חומוס
אסתר ויהונתן חומוס | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב